CS GO Kan Silme Kodu Nasıl Yapılır?

52
0

Bu makalemizde sizlere CS:GO oyununda kan silme kodu konusunda bilgiler vereceğiz. Ayrıca cs:go kan silme kodu nasıl yapıldığını anlatacağız.

CS GO Kan Silme Kodu

CS GO’da kan silme kodu, oyunu oynayanların config dosyalarında olmazsa olmaz olan kodlardan biridir. Bu kod, genelde oyuncular tarafından daha rahat bir FPS ve daha berrak bir görüntü için kullanılır. Bu yüzden CSGO kan silme kodu oldukça önemlidir.

Genel olarak “+speed; r_cleardecals” olarak bilinen bu kodu yazarak sizden önce veya sizinle birlikte yapılan çatışmalarda etrafa sıçrayan kanları dağıtabilirsiniz. Sadece kan temizlemekle de kalmayan +speed; r_cleardecals, bombaların etkisinden yapılarda oluşan tahribatı ve yıpranmış görüntüyü de siler.

Görüntü kalitesi anlamında sorun yaşayan her oyuncunun mutlaka kullanması gereken bu kodu, istediğiniz herhangi bir tuşa atayabilir ve oyun içinde bu kodu kullanabilirsiniz.

CS GO Kan Silme Kodu Nasıl Yapılır?

Kan silme kodu oyun içerisinde kullanmak için yapmanız gereken işlem “+speed; r_cleardecals” koduna bir tuş seçmek olacak. Bunu yapabilmek için de Steam dosyalarınızın içerisinde bulunan config dosyasına girip içine (bind HANGİ TUŞA ATAMAK İSTİYORSANIZ”+speed; r_cleardecals”) yazmalısınız.

Ayrıca CS:GO Kan silme kodu nasıl yapılır? makalemizin yanında merak edeceğinizi düşündüğümüz CS:GO Bunny kodu nasıl yapılır? makalemizi de inceleye bilirsiniz.

Kodu Hangi Tuşlara Atayabilirim?

CSGO Kan Silme Kodu genellikle şu şekilde atanır; bind shift “+speed; r_cleardecals”

Yazılan kodu config dosyasına eklediğinizde shift’e basar basmaz etrafınızdaki kan ve tahribatı temizleyebilirsiniz. Genel olarak shift’e atanan bu kod, oyuncunun oyun içerisinde birçok kez kullandığı tuş olan shift ile otomatik bir şekilde etrafı temizler. Bu da sakin oynadığınız her an bastığınız shift tuşu ile daha temiz bir görüntüye sahip olmanızı sağlıyor

Bakınız...!!!  Mitoloji Nedir? Mitoloji Ne Demek?

Örnek olarak:

TAB: bind tab “+speed;r_cleardecals”
SHiFT: bind shift”+speed;r_cleardecals”
CTRL: bind ctrl “+speed;r_cleardecals”
ENTER: bind enter “+speed;r_cleardecals”
SPACE: bind space “+speed;r_cleardecals”

Bu tuşların her  hangi birine atayarak cs go kan silme özelliği aktif edip oyuna başlaya bilirsiniz.

Bu yazımızda Csgo kan silme özelliği hakkında bilgiler verdik.Diğer makalelerimize bakmayı unutmayın…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here