WhatsApp Web Bilgisayar ve Tablette Nasıl Kullanılır?

138
0
whatsapp-web-bilgisayar-ve-tablette-nasil-kullanilir

Bu makalemizde sizlere sosyal medya hesabı olan Whatsapp Web uygulamasının nedir? ve bilgisayar ve tablet için Whatsapp web uygulamasının nasıl kullanıldığından bahsedeceğiz.

Whatsapp

Her geçen gün internet ve sosyal medya kullanıcı sayısı hızla artmaktadır. Bunun getirisi olarak bir çok insan farklı sosyal medya hesaplarını aktif olarak kullanmaktadır. Bu uygulamalardan bazıları ise telefonun yanı sıra aynı zamanda telefon ve tablete de yüklenmektedir. Bu uygulamalardan en çok tercih edilen ise telefonla birlikte tablet ve bilgisayarda da kullanılan Whatsapp Web’dir.

Whatsapp Web Nedir?

Telefonunuzda bulunan Whatsapp uygulamasının bilgisayarda ya da tablette bulunan uygulayıcı sayesinde aynı anda tablette de kullanılmasını sağlayan uygulamadır. 2015 yılından itibaren her geçen gün Whatsapp Web uygulamasını indiren kullanıcı sayısı da artmaktadır.

Çalışma hayatında hem telefonda hem tablette açılan bu uygulama büyük kolaylık sağlamaktadır. Whatsapp Web sayesinde tüm sohbetleriniz ve e-postalarınız tabletinize sekronize edilmektedir. Bu sayede her iki cihazınızda görüntü ve mesajlarınızı görme imkanınız vardır.

Ayrıca Whatsapp web bilgisayar ve tablette nasıl kullanılır? makalemizin yanında sizlerin merak edeceğini düşündüğümüz Tinder nedir? Tinder nasıl Kullanılır? makalemizi incelemeye bilirsiniz.

Whatsapp Web Tablette Ve Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?

Telefonunuzda bilgisayarda veya tablet icin whatsapp uygulamasını kullanmak için yapmanız gerekenler:

  1. İlk olarak tabletinizden https://web.whatsapp.com adresini açarak, siteye giriş yapın.
  2. Aynı zamanda telefonunuzdan da WhatsApp uygulamasını açın.
  3. Telefonunuzdan Whatsapp uygulamasında sohbet ekranına girerek menüyü seçin, sonrasında ise Whatsapp Web sekmesini tıklayın. ( iphone ise farklı olarak Whatsapp uygulamasına girdikten sonra ayarlar sekmesini seçerek Whatsapp Web butonuna basınız.)
  4. Telefonunuzun kamerasını tabletinizin ekranına yönlendirerek gelen QR kodunu okutun ve tanımlamasını bekleyin.

Bu adımları gerçekleştirirken internet bağlantısının kesilmemesi gerekir. Bu adımları eksiksiz yaptığınız takdirde Whatsapp Web uygulamasını ücretsiz tabletinize ya da bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Bakınız...!!!  Klavyede Euro İşareti Nasıl Yapılır?

İndirdiğiniz bu uygulama sayesinde hem telefon hem de tablet Whatsapp Web uygulamasını aktif olarak kullanabilirsiniz. Aynı zamanda senkronize edilen sohbetler, e-postalar, görüntülerin tablette görülme kolaylığı da vardır.

Bilgisayar için Whatsapp indir

Tablet icin wahatsapp ise

Bu makalemizde sizlere Whatsapp web uygulamasının bilgisayarda ve tablet için whatsapp uygulamasın nasıl kullanıldığından bahsettik, diğer makalelerimize bakmayı unutmayın…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here