Özel Numaralara Açma/Kapatma (Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom)

91
0

Bu yazımızda Turkcell gizli numara engelleme, Türk Telekom gizli numara engelleme ve Vodafone gizli numara engelleme yollarını anlatacağız. Ayrıca gizli numara kapatma nasıl yapılır? Gizliden nasıl aranılır? Hattımın gizli numara aramalarına kapalı olup olmadığını nasıl öğrenirim sorularını cevaplayacağız.

Özel Numara Kapatma/Açma

Cep telefonu kullanıcıları, bazı numaralardan gelen çağrıları engellemek isteyebiliyor. Bu sebeple kullanıcılar özel numara kapatma nasıl yapılır merak edebiliyor. Gizli numaralardan aranan cep telefonu kullanıcıları, bu durumdan rahatsız olabiliyor. Bu sebeple cep telefonu kullanıcıları, abone oldukları hatlara göre gizli numara engelleme özelliğini nasıl kullanacaklarını merak ediyor.

malarBununla birlikte kullanıcılar bu işlemleri iptal ederek özel numara açma özelliğini kullanarak gizli numaralardan gelen çağrıları tekrar açmak isteyebilirler. Bu sebeple makalemizde gizli numara açma/kapatma işlemlerini nasıl yapabileceğinizi anlatıyoruz.

Turkcell Özel Numara Kapatma/Açma

Turkcell hattı aboneleri, birkaç yöntem ile ücretsiz olarak gizli numaralardan gelen çağrıları engelleyebilmektedir. Birinci yöntem, 532 numaralı müşteri hizmetlerini aramaktır. Bu yöntem ile kolayca gizli numara kapatma işlemini yapabilirsiniz.

Turkcell hattı aboneleri için diğer bir yöntem ise, telefonun arama bölümüne *253# yazıp arama tuşuna basmaktır. Bu işlem ile de gizli numaralardan gelen çağrılar engellenmiş olur.

Eğer bu işlemi iptal ederek gizli numara açma özelliğini tekrar aktif etmek isterseniz yapmanız gereken şey çok basittir. Bunun için #253#’yi tuşlayarak arama tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

Ayrıca Özel numaralara açma/kapatma makalemizin yanında merak edeceğinizi düşündüğümüz, Pin kodu/Puk kodu öğrenme nasıl yapılır? makalemizi de inceleye bilirsiniz.

Vodafone Özel Numara Kapatma/Açma

Vodafone hattı aboneleri de özel numara engelleme özelliğini kullanarak gizli numaralardan gelen çağrıları ücretsiz olarak engelleyebilirler. İlk yöntem olarak müşteri hizmetleri ile bu işlemi yapabilirsiniz.

Bakınız...!!!  İlk Bilgisayar ve Bilgisayarın Tarihçesi

Diğer yöntem ise, Vodafone hat üzerinden kısa SMS bölümüne GIZLI AC yazıp 7046’ya göndermektir. Böylece gizli numaralardan gelen çağrıları engellemeyi kapatırsınız. Eğer gizli numaralardan gelen çağrıları engelleme servisini iptal etmek isterseniz, GIZLI KAPAT yazarak 7046’ya göndermelisiniz.

Türk Telekom Özel Numara Kapatma/Açma

Türk Telekom hattı aboneleri, *100#’yi tuşlayıp çıkan menüden seçim yaparak gizli numaralardan gelen çağrıları engelleyebilirler. Ayrıca Türk Telekom hattı aboneleri *253#’yi tuşlayarak da yine gizli numaralardan gelen aramaları kapatmış olurlar. Diğer bir yöntem ise, Türk Telekom web sitesinde online işlemler bölümünden gizli numara engelleme işlemini yapmaktır. Eğer gizli numara engelleme işlemini iptal etmek isterseniz, bu işlemlerin tam tersini yapmalısınız.

Sizlere bu yazımızda hattımızın özele kapatma, gizliye kapatma, gizli numara engelleme ve vodafone gizliye kapatma sorularını cevapladık. Diğer makalelerimizi incelemeyi unutmayın…

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here