İnternetsiz Radyo Dinleme

136
0

Bu makalemizde sizlere internetsiz radyo nasıl dinlenir ve internetsiz radyoda tüm kanallar var mı? soruların cevabını bulmaya çalışacağız. Ayrıca internetsiz radyo her yerde dinlenilir mi? sorusunun cevap veremeye çalışacağız.

internetsiz Radyo

Radyo dinlemek güzel bir eğlence şeklidir. İş sırasında, ders çalışırken, boş zamanlarda ve müziğe ihtiyaç duyduğunuz her ortamda radyo dinlemek ruha huzur verir. Cep telefonlarının bir kısmında telefonun içeriğinde radyo programı vardır.

Bu programlar genellikle eski tip telefonlarda bulunur. Bu telefonlara kulaklık takıldığında internetsiz radyo dinlenebiliyor. Ancak yeni akıllı telefonlarda, vergi konusu sebebiyle internetsiz radyo dinlenilemiyor. Radyo kanallarına ulaşmak için telefon üzerinde bir takım işlemler yapmak gerekiyor.

internetsiz Radyo Nasıl Dinlenir?

Telefondan radyo dinlemek için, telefona uygulama yüklenmesi gerekiyor. Yurtdışında üretilmiş olan akıllı telefonlar için ülkemizde TRT bandrol vergisi adı altında vergi alınması gerekiyor. Ancak telefon üreticileri bu vergi tahsil edilmiş olsa da, bu özelliği aktif etmiyor. Kullanıcıların canını sıkan bu durum ancak telefona uygulama yüklenmesiyle aktif hale geliyor. Radyo internetsiz olarak dinleyebilmek için,

  • Google Play Store’a bağlanarak radyo indir internetsiz yazarak
  • Uygulamayı indirmek, sonra telefona yüklemek,
  • Uygulama ayarlar bölümüne bağlanarak, yalnızca istasyon modunu seçmek, gerekiyor.

Bu işlemlerden önce eğer telefonunuzda radyo dinleme özelliği pasif görünüyorsa o konumu aktif hale getirmek gerekiyor. Bu işlemler yapıldıktan sonra internetsiz radyo dinleme ile ilgili sorun ortadan kalkmış oluyor.

Ayrıca internetsiz radyo dinleme makalemizin yanında merak edeceğinizi düşündüğümüz Akıllı Telefonlarda Konum Nasıl Atılır? makalemizi de inceleye bilirsiniz.

internetsiz Radyo Dinlemek İçin Gerekenler

Eski sürüm cihazlarda radyo indir internetsiz radyo dinlemek için;

  • Kulaklık
  • Cep telefonu hoparlörü yeterli olurken, yeni cihazlar için yukarıdaki işlemi yaptığınızda yalnızca hoparlör üzerinden de radyo dinleyebilirsiniz.
Bakınız...!!!  Whatsapp Grup İsimleri

internetsiz Radyo’da Tüm Kanallar Var Mı?

İnternetsiz radyo dinlediğinizde tüm kanallara ulaşabilmeniz için telefonun radyo sinyallerini yakalaması gerekiyor. Otomatik arama seçeneğiyle, bulunulan bölgede sinyal alan tüm radyo frekanslarına ulaşabilirsiniz. Yaşamın her alanında ihtiyaç duyduğunuz müzikle, keyifli anlar geçirebilir, duygusal boşluğunuzu doldurabilirsiniz.

internetsiz Radyo Her Yerde Dinlenilir Mi?

İnternetsiz radyo her yerde dinlenilir. Ancak kaliteli ve net olarak internetsiz radyo dinlemek için sabit bir yerde bulunmak önem taşır. Hareket halinde iken, telefon radyoyu çekmeyebilir. Bu durum radyo frekanslarından uzaklaşmak veya yakınlaşmakla ilgilidir. Yayınların hışırtısız ve net olması için, bulunduğunuz yerde sabit olarak durmanız gerekir.

Bu yazımızda sizlere internetsiz radyo her yerde dinlenilir mi ve internetsiz radyoda tüm kanallar var mı soruların cevabıunı bulmaya çalıştık. Ardından internetsiz radyo nasıl dinlenir sorusunu cevaplamaya çalıştık. Diğer makalelerimize bakmayı unutmayın…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here