Sayko Ne Demek ? ve Sayko Nedir ?

1020
0

Sayko ne demek veya sayko nedir sorusunu cevabını bu makalemizde yanıtlayacağız. Ayrıca gençler tarafından sıklıkla kullanılan ve pek çok gencin anlamını bilmediği sayko oyunu ve kimelere sayko denir sorularının cevapların makalemizde bulabilirsiniz.

Sayko Ne Demek

Sayko ne demek olduğunu hiç merak ettiniz mi? Gençler arasında sık sık kullanılan bir kelime olan bu kelimenin anlamını merak edenler.

Birçoğumuzun özellikle de gençlerin kullandığı bu sözcüğü sosyal medyada da çokça duyuyor, bazen de etrafımızdakileri sayko diye nitelendiriyoruz. Günümüzde gençler bu kelimeyi anlamının dışında kullanılar. Gençlere göre günümüzde ki anlamı ‘çılgın’dır. Peki, Türkçe karşılığı nedir?

Sayko kelimesinin anlamı? İngilizce bir kelime olup, psikopat, ruh hastası gibi anlamlara gelen “psychopath” kelimesinin kısaltılmış halidir diyebiliriz. Yani sayko kelimesinin anlamı “psycho” kısaltmasının Türkçe karşılığıdır. Ancak gençler arsında bu kelime farklı anlamlarda da kullanılıyor. Daha çok çılgın, yaramaz, uçarı ve absürt kişileri nitelendirmek için kullanılmaktadır.

Günümüzde hakkımızın bir kısmı ise boş işler peşinde koşan, haylaz işe yaramaz, gereksiz insanlara verilen lakap olarak da tanımlamaktadır. Hatta bir dönem popüler bir oyuna ve birçok sosyal medya hesabına da sayko ismi verilmiştir.

Ayrıca sayko nedir sayko kimlere denir? makalemizin yanında merak edeceğinizi düşündüğümüz Nirvana nedir? Nirvanaya nasıl ulaşılır? makalemizi de inceleye bilirsiniz.

Sayko Kime Denir?

Kimlere sayko denir diye düşündüğümüzde, aklımıza ilk gelen ruh hastaları ( psikopatlar) olabilir. Fakat bu kelime dilimizde çılgın, sıra dışı, uçuk kaçık, haylaz, mecra peşinde koşan, ilginç kişilikli gibi birçok farklı anlamda kullanılıyor. Tabii bu psikopatlara sayko denilmediği anlamına gelmiyor. Sayko kelimesinin ülkemizde popüler olmasındaki bir diğer etken de 1960 yapımı ” PSYCHO” adlı Alfred Hitchcock filmidir.

Bakınız...!!!  A4 Boyutu ve A4 Kağıt Ölçüleri Nelerdir?

Sayko Oyunu Nasıl Oynanır?

Sayko oyunu kalabalık arkadaş grupları için eğlenceli bir oyundur. 5-10 kişi ile oynanır. Oyunu daha önce hiç bilmeyen birinin ebe seçilir ve onun dışındaki oyunculara kurallar anlatılır. Bütün oyuncular daire şeklinde oturup ebe tarafından sorulan soruları yanıtlarlar. Bu sorular “kaç yaşındasın”, “yurt dışına gittin mi” tarzında sayko sözler, sorulardır. Sorunun sorulduğu kişi yanındakinin kimliğine bürünerek cevap vermelidir. Yanlış cevap verirse yanındaki “sayko” der ve yer değiştirirler. Amaç ebe olan kişinin oyunun kuralını tahmin etmesidir. Kurban kuralı çözdüğünde oyun biter.

Sayko Sözler

Faacebook, İnstagram ve Twitter platformlarda paylaşabileceğiniz en komik sayko sözler ve en ilginç sayko sözleri maddeler halinde sizlerle paylaşalım

 • Stres, sınavda kopyasız kaImaktır.
 • Hayat yaşadığımız kadar güzeldi
 • SağIam yaşa, pahaIı çaI, hızIı kaç.
 • Nefes aIamıyorum. Atmosferi açın.
 • Her sene bir sene daha geçiyor.
 • Üniversite öğrencisinden okey, batak dersIeri.
 • ÖIenIe öIünmez, mirasına konuIur.
 • Bazı şeylerin tutarlılığı tuttuğun şeye bağlıdır.
 • Olursa olur olmazsa alıştık artık.
 • Sen gel geceleri bi de bana sor
 • Düşmanın akıllısı dost gibi görünür.
 • Antalya yolu bayırdır güzelim sana hayırdır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here