Akıllı Telefonlarda Konum Nasıl Atılır?

203
0
akilli-telefonlarda-konum-nasil-atilir-konum-atma

Bu makalemizde sizlere akıllı telefonlar sayesinde adres bilgilerini bilmediğimiz, arkadaşlarımızın veya akrabalarımızın konum atmasını isteyerek çok kolay bir şekilde bulmamızı yardımcı iki uygulamadan bahsedeceğiz. Whatsapp konum atma, Messenger konum atma ve Konum nasıl atılır? soruların cevabını arayacağız.

Telefonlarda Konum Nasıl Atılır?

Konum nasıl atılır sorusu ile başlarsak. Birçoğumuz karşı tarafa bulunmuş olduğumuz konumumuzu ifade etmekte zorlanmaktayız. İşte bu esnada günümüz teknolojisinde sıkça kullanılan konum özelliği bizlerin imdadına yetişmekte ve sorunları kökten çözmektedir. Bu özellik Whatsapp, Yandex haritalar, novigasyon, Messenger ve Google Maps gibi birçok uygulama üzerinden gerçekleşmektedir.

Whatsapp Konum Nasıl Atılır?

Hemen hemen herkesin telefonunda bulunan Whatsapp uygulaması üzerinden konum atmak oldukça kolaydır.

İşte bu uygulama üzerinden adım adım konum atma;

  • İlk olarak telefonunuzun konum tuşuna basarak konumu açık hale getirin.
  • Konumu atmak istediğiniz kişinin sohbet ekranını açın.
  • Ekranda karşınıza çıkan ataç sembolüne tıklayın.
  • Karşınıza çıkan menü kısmından konumu seçin ve ardından gönder tuşuna basarak karşı taraf ile konumunuzu paylaşın.

Ayrıca Akıllı Telefonlarda Konum Nasıl Atılır? makalemizin yanında merak edeceğinizi düşündüğümüz, Whatsapp web bilgisayar ve tablette nasıl kullanılır? makalemizi de inceleye bilirsiniz.

Bazı kişilerde konum kapılı olduğundan dolayı Whatsapp, konumun atma açılması hakkında bir istekte bulunmaktadır. Bu tarz durumlarda panik yapmadan konumunuzu kontrol edip açmayı tercih etmelisiniz. Whatsapp uygulaması sayesinde günümüzde birçok uygulamaya karşılık, iyileştirilmiş özellikler ile konum atmak daha kolaydır. Bu uygulama sayesinde en doğru konum rahatlık ile paylaşılabilir.

Facebook Messenger Konum Nasıl Atılır?

Whatsapp uygulamasından sonra en çok tercih edilen konum atma uygulamalardan bir tanesi ise Facebook Messenger’dir.

Bu uygulama üzerinden konum paylaşma ise oldukça basittir:

  • Messenger üzerinden konumunuzu paylaşmak istediğiniz kişi ile oluşacak olan konuşma penceresini açın.
  • Pencerede karşınıza çıkan ‘…’ (üç nokta) simgesine dokunun.
  • Oluşan pencerede konum paylaşmak üzerine dokunun.
  • Bulunmuş olduğunuz konumu mavi yuvarlak bir işaret ile göreceksiniz. Bu mavi işaretin üzerine dokunun ve karşı taraf ile konumunuzu paylaşın.
Bakınız...!!!  İban Numarası Nedir? Neyi İfade Eder? Kaç Hanelidir?

Yapılan araştırmalar sonucunda en çok konum paylaşma uygulaması olarak Whatsapp ve Facebook Messenger kendini gösterirken, tüm bunların yanında Google Maps ve Yandex haritalar gibi uygulamalarında sıkça tercih edildiği söylenmektedir.

Bu makalemizde sizlere Akıllı telefon uygulamaları olan Whatsapp konum nasıl atılır? ve Facebook Messenger konum nasıl atılır? konuları hakkında bilgiler verdik. Diğer makalelerimize bakmayı unutmayın…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here