GN Ne Demek? Sosyal Medyada GN Nedir?

73
0

Sizlere bu yazımızda gn nedir ve gn ne demek konuları hakkında bilgiler vereceğiz. Ayrıca gn neyin kısaltması ve gn açılımı nedir sorularını cevaplayacağız.

GN Ne Demek?

Gn harfleri İngilizce good night harflerinin baş harflerini kısaltmasıdır. Gn Türkçe açılımı ise “iyi geceler” anlamına gelmektedir.. Birçok sosyal mesajlaşma platformunda kullanılan cümlelerin kısa bir şekilde anlatılmasıdır.

Gn kısaltma harflerinin hangi platformlarda kullanıldığı hakkında sizlere bilgiler verecek olursak.

  • İnstagram
  • Twitter
  • Snapchat gibi platformlarda oldukça fazla bir şekilde gn sözcükleri kısa bir şekilde yazılarak karşı tarafa anlatılan şeyin kısa bir şekilde anlatılmasını sağlıyor.

Bu şekilde kısa yazılması çok fazla kelime yazmadan zaman kazanılmasını sağlıyor.

İnstagram’da GN Ne Demek?

Gn kelimesinin en çok kullandığı uygulamalardan bir tanesi İnstagram’dır. Mesajlaşma ve video paylaşım uygulaması olan instagramda gn ne demek sorusuna cevap vereceğiz. İnstagram’da gn İngilizce good night harflerinin baş harflerini ifade ediyor. Türkçe manası ise iyi geceler demektir. Özellikle İnstagram’da mesajlaşma yapılırken kişiler birbirlerine iyi geceler diyeceği zaman gn harflerini kullanıyorlar. Kullanılan bu harflerin manasını bilen kişiler ise aynı şekilde birbirlerine cevap veriyorlar.

Snapchatte GN Ne Demek?

Gn kelimesi İnstagram’da kullanıldığı gibi Snapchat’tede sıkça kullanıyor. Sizleri İnstagram’da ne anlama geldiğini daha önce söyledik. Şimdi ise Snapchatte gn ne demek anlamına geliyor sizleri bilgilendireceğiz. Snapchat’te gn demek İnstagram’daki manası ile aynı anlamı taşıyor. Türkçe olarak iyi geceler anlamına gelen kelimeler İngilizce iyi geceler harflerinin baş harfleri anlamına geliyor.

Sosyal Medya GN

Birçok sosyal medya üzerinde mesajlaşmada kullanılan gn neyin kısaltması sorularını insanlar birbirlerine soruyorlar.

Bu yazımızda sizlere sosyal medyada en çok merak edilen konulardan birisi olan Gn ne demek olduğunu açıkladık. Ayrıca hangi platformlarda kullanıldığından bahsettik. Diğer makalelerimze de bakmayı unutmayın…

Bakınız...!!!  En Yeni PUBG İsimleri (2020)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here