Japon Gülü Nedir? Bakımı Nasıl Yapılır?

145
0
japon-gulu-nedir-bakimi-nasil-yapilir;

Bu makalemizde sizlere Japon gülü ana vatanı hangi ülke olduğundan, Ülkemizde hangi bölgede yetiştiği, Japon gülünün bakımından ve özelliklerinden bahsedeceğiz.

Japon Gülü Nedir? 

Çiçek severlerin en çok beğendiği çiçek ismi Japon Gülüdür. İsmi kadar kendi de farklı ve nazik bir yapıya sahip bu çiçeğin bakımı da oldukça özeldir. Kırmızı büyük çiçekleri ve yemyeşil büyük yaprakları ile bahçenizi ve balkonlarınızı süsleyen bu özel çiçek ayrıca beyaz renklerle de karşınıza çıkabilir. Latince adı Hibiscus Rosea adı verilen bu çiçeğin bakımı için sitemize erişim sağlayarak tüm detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Japon gülü bakımı ve dikimi için resmi sitemize erişim sağlayarak not edebilirsiniz.

Japon Gülüne Birlikte Bakalım

Her çiçek ve her bitki kendine göre bir özelliğe sahiptir. Japon gülü adından da anlaşılacağı üzere Çin ve Japonya’da bulunmaktadır. Ana vatanı Kuzeydoğu olan Japon gülleri genel olarak ılıman bir iklimde yaşamını sorunsuz şekilde sürdürebilir. Ülkemizde ise Akdeniz ve Ege civarında çok sık karşılaşılır. Sitemiz bu açıdan sizlere en güçlü rehberdir. Japon gülünüzü yetiştirmek için balkonunuzda kocaman bir yer açabilirsiniz. Bakımı konusunda da sizlere vereceğimiz tüyoları dinleyebilirsiniz.

Ayrıca bu makalemizin yanında merak edeceğinizi düşündüğümüz. Kardelen çiçeği hikayesi ve özellikleri makalemizi inceleye bilirsiniz.

Japon Gülü Bakımı

Sayfamızı incelediğinizde Japon güllerini çok fazla sulanmaması gerektiğini çok rahat şekilde öğrenmiş olacaksınız. Aşırı sulama köklerini çürütür. Ev içerisinde yer alan Japon gülü günde en az 4 saat güneş almalıdır. Bahçede yetişen Japon gülleri güneşi daha rahat göreceğinden sorun ortadan kalkmaktadır. Japon çiçeği neme çok ihtiyaç duyan bir bitkidir. Bu açıdan yetiştirme bölgeleri de çiçeğin sağlıklı olması için çok önemlidir. Japon gülünüzü yetiştirirken toprağın bakımı da yerinde olması gerekir. Japon gülleri bahçenize veya evinize renk katacak. Ancak bakımı yapılamayan bu çiçekler size küsebilir. Bundan dolayı sitemize giriş yapın ve bu minik tüyoları unutmayın. Renkli bir bahçe için önerilerimize kulak verin.

Bakınız...!!!  Kara Mili ve Deniz Mili Nedir?

Bu makalemizde sizlere Japon gülünün özelliklerinden ve Japon çiçeğinin bakımından bahsettik. Diğer makalelerimizei incelemeyi unutmayın…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here