Google Play Store Nasıl Güncellenir?

128
0
google-play-store-nasil-guncellenir

Bu makalemizde sizlere Android telefonlar için vazgeçilmez olan Google play store mağazasının içinde barındırdığı milyonlarca ücretli ve ücretsiz uygulamaları rahat ve güvenli bir şekilde telefonumuza indirmemizi sağlar. Çin menşei android telefonlarda Play store uygulaması bulunmamaktadır. Değerli okurlarımıza Play store nasıl güncellenir? ve Play store nasıl indirilir? konularından bahsedeceğiz.

Google Play Store

Android telefonu bulunan birçok kişi telefonlarına sayısız uygulama indirme arayışına girmektedir. Telefonuna indirdiği uygulamaları ise bulabileceği genel bir uygulama olması gerekir. İşte o uygulama Google Play Store’dir. Google play store nedir? sorusu ile başlarsak.

Google Play Store, işletim sistemi android olan akıllı telefonların uygulama marketidir. Google Play Store mağazasında birçok uygulama kategorize edilerek ücretli ve ücretsiz olarak kullanıcıların indirmesi için hizmete sunulmuştur. Genel olarak android cihaz sahiplerinin hepsinin telefonunda bulunan ve indirilme sayısı her geçen gün artan bir uygulamadır.

Google Play Store Nasıl Kullanılır?

Android işletim sistemi olan akıllı telefonlarda oturum açılarak giriş yapılabilir. Oturum açılan uygulamadan da istediğiniz uygulamayı indirebilirsiniz.

Ayrıca Google play store nasıl güncellenir? makalemizin yanında merak edeceğinizi düşündüğümüz Akıllı telefonlarda konum nasıl atılır? makalemizi de inceleye bilirsiniz.

Google Play Store Nasıl Güncellenir?

Son zamanlarda Google Play Store uygulaması kullanımında sıkıntı yaşayan kullanıcıların play store güncelleme yapması gerekmektedir. Uygulamayı güncellemek için yapmanız gerekenler şunlardır:

  1. (Google Play Store güncelleme yapmadan önce telefonda arka planda da olsa uygulama kapatılmalıdır.) İlk olarak uygulamayı güncelleyecek bir siteye( apkmirror.com ) giriş yapınız. Siteye giriş yaptıktan sonra sağ üst kösede bulunan “Search” sekmesini tıklayın.
  2. Search bölümüne girdikten sonra oradan arama butonuna “Google Play Store” yazın ve Enter tuşuna basarak arama yaptırın.
  3. Arama yaptırdıktan sonra gelen arama sonuçlarından ilk ve en güncel olan dosyayı tıklayın.
  4. İlk ve en güncel dosyayı tıkladıktan sonra “See Available APKs” butonuna tıklayın.
  5. Sonrasında gelen sayfadan ise “Dowland APKs” butonuna tıklayarak indirme işlemini başlatınız.
Bakınız...!!!  İnflamasyon Nedir? Zaraları Nelerdir?

Bu işlemleri yaptıktan sonra Google Play Store yükleme başlamış olmaktadır. Burdan yaptığınız Google play store indirme ücretsiz olarak yapılmaktadır. İndirmiş olduğunuz apk. dosyasını telefonunuza yükleyin, tabiki bu işlemi bilgisayarınıza yaptıysanız telefonunuza atık play store yükleme yapabilirsiniz.

Bu işlemleri yaptığınız halde hata mesajı alıyorsanız yapmanız gereken; Ayarlar sekmesinden güvenlik alt sekmesine girerek bilinmeyen kaynaklar seçeneğini aktif hale getirmektir.

Bu makalemizde sizlere Google Play store apk. dosyasını indirmekten, Play store güncelleme nasıl yapıldığından bahsettik. Diğer makalelerimize bakmayı unutmayın…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here