Lafügüzaf Ne Demek ?, Lafügüzaf Nedir ?

145
0
lafuguzaf-ne-demek-lafuguzaf-nedir
lafuguzaf-ne-demek-lafuguzaf-nedir

Bu gün lafügüzaf konusuna değineceğiz. Öncelikli olarak lafügüzaf ne demek olduğunu açıklayacağız ve Lafügüzaf kelimesinin anlamı paylaşacağız. Ayrıca Gökhan Türkmen söylediği lafügüzaf şarkı sözlerini makalemizde bulabilirsiniz

Lafügüzaf Ne Demek

Günlük hayatta daha önce duymadığımız bir sözcük duyarız, bazen bu sözcük hoşumuza gider ve anlamını merak ederiz. Özellikle bu konuyla ilgiliysek hemen kelimenin anlamını araştırır ve biz de günlük hayatımızda kullanmaya başlarız. Söylenişi ile kulağa hoş gelen ​​​​​​lafügüzaf kelimesi de bu kelimelerin arasında yerini alacağa benziyor. Lafügüzaf kelimesi Farsça’dan dilimize geçmiştir. Kelime “laf” ve “güzaf” sözcüklerinin birleşmesiyle oluşmuştur. Şarkı sözlerinde geçmesiyle de ilgi çeken kelime lafügüzaf ne demek sorusunu akla getirmiştir.

Lafügüzaf Anlamı

Laf” kelimesi bilindik bir kelimedir. Günlük hayatta da sıklıkça kullanılan kelime “söz” anlamına gelir. Pek alışık olmadığımız “güzaf” kelimesi ise “gereksiz, fayda sağlamayan,” anlamı taşır. Bu iki kelimenin birleşmesiyle ortaya çıkan “lafügüzaf” kelimesi ise “gereksiz söz, boş laf, fayda vermeyen konuşma” anlamlarını taşımaktadır. Genellikle “dedikodu” kelimesinin yerine dedikodunun boş ve gereksiz olduğunu ifade etmek için kullanılır. Söylenişi her ne kadar kulağa hoş gelse de olumsuz bir anlam taşır. Kırıcı olmadan ifade edilmek istenenin karşı tarafa aktarılabileceği naif bir kelimedir.

Ayrıca lafügüzaf ne demek Lafügüzaf nedir makalemizin yanında merak edeceğinizi düşündüğümüz Elfida ne demek? makalemizi de inceleye bilirsiniz.

Gökhan Türkmen söylediği, yazarın Ozan Turgut olduğu lafügüzaf sözleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Gökhan Türkmen Lafügüzaf

Bıktım seni hatırlatan
Anılarımdan
Bana kalan arsız rüyalardan
Belki sonu hazırlayan
Gelgitlerindi
Başaramadım hikayem bitti

Belki başka bir adam
Hatıranı hiç sormayan
Yüreğimdeki seni bir görsen
Canım nasıl yanıyor
İçim içim eriyor
Sandığın gibi değil geçmiyor

Bakınız...!!!  Habitat Nedir? Habitat Ne Demek?

Büyükse büyük
Değilse lafügüzaf
Çıtır çıtır yanmış zaman
Geri dönmez mi hiç o an

Derinse derin
Değilse lafügüzaf
Ne var ne yok benden çalan
Çirkin mi çirkin zaman…

Müzik: Gökhan Türkmen
Söz: Ozan Turgut

Sizlere lafügüzaf ne demek olduğunu açıkladık ve Lafügüzaf kelimesinin anlamı anlattık. Diğer makalelerimize bakmayı unutmayın…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here