Spoiler Ne Demek? Spoiler Nedir?

184
0
Spoiler ne demek ve Spoiler nedir

Bu makalemizde sizlere Spoiler konusu hakkında bilgiler verecegiz. Ayrıca Spoiler ne demek? Spoiler nedir? konuları hakkında bilgiler vereceğiz. Ayrıca Spoiler yemek nedir?, Spoiler vermek nedir? ve Spoilerden nasıl korunuruz? sorularını cevaplayacağız.

Spoiler Ne Demek?

Spoiler ne demek? sorusu ile başlayacak olursak. Spoiler sosyal medya ve internet sitelerinde sıkça karşılaşılan bir kelimedir. ”Spoiler verdi”, ”spoiler verme”, ”dikkat spoiler içerir” gibi başlıklar ile karşınıza çıkabilir. Bilmeyen kişiler ise spoiler nedir? diye merak edebilir ve kelimenin anlamını öğrenmek isteyebilirler. Spoiler ipucu vermek anlamına gelir.

Spoiler Yemek Nedir?

Bir kitap okuyarak, film ya da dizi izleyerek alacağınız hazzı olumsuz yönde etkileyeceğini bilerek, sizin isteğiniz olmadan ipucu verme işleminespoiler vermek denir. Örnek verecek olursak, yıllardır izlediğiniz bir dizinin final bölümünü arkadaşınız sizden önce izledi, fakat siz henüz izleme fırsatı bulamadınız. Siz istemeden eğer arkadaşınız final bölümü ile ilgili size herhangi bir içerik paylaşımı yaparsa, size spoiler vermiş olur ve sizin o dizinin final bölümünü izlediğinizde alacağınız hazzı düşürür. Spoiler veren kişinin, spoiler’ini duyan kişiye, spoiler yemiş denir. Spoiler yememek için, internet sitelerinde konu başlıklarına yerleştirilen ”spoiler vardır” işaretlerine dikkat etmek gerekiyor. Bir eser izleyeceğiniz zaman karşınıza spoiler pencereleri çıkabilir. Spoiler pencerelerini ”yok say” butonu kullanarak kaldırabilirsiniz.

Ayrıca Spoiler ne demek? Spoiler nedir? makalemizin yanında merak edeceğinizi düşündüğümüz Nirvana ne demek? Nirvanaya nasıl ulaşılır? makalemizi de inceleye bilirsiniz.

Spoiler Vermek Nedir?

Spoiler yeme durumunun tam aksine, eğer siz bir film, kitap yada video oyunu hakkında başkalarının isteği olmadan, detay yada ipucu verirseniz spoiler vermiş olursunuz. Nasıl sizin bir eserden alacağınız haz düşüyorsa karşınızda ki kişilerinde siz spoiler verdiğinde eserlerden alacağı haz düşer. Yani örneğin, bir kitabın sonunu arkadaşınıza söylemeniz onun o kitabı okumaktan vazgeçmesine bile neden olabilir.

Bakınız...!!!  Kahverengi Hangi Renklerden Oluşur?

Spoilerden Nasıl Korunuruz?

Özellikle dijital platformlar çok fazla spoiler içerir. Sizde yazacağınız yazı spoiler içeriyorsa, büyük başlıklarla ”spoiler içerir” gibi bilgi verip başkalarının spoiler yeme riskini ortadan kaldırabilirsiniz. Kendiniz spoiler yemek istemiyorsanız da internet siteleri üzerinde bulunan spoiler koruması uygulamasını kullanabilirsiniz.

Sizlere bu makalemizde Spoiler ne demek? ve Spoiler nedir?konuları hakkında bilgiler verdik. Ayrıca Spoiler yemek nedir?, Spoiler vermek nedir? ve Spoilerden nasıl korunuruz? sorularını cevapladık. Diğer makalelerimize bakmayı unutmayın…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here