Sarahah Nedir? Ne İşe yarar? Nasıl Kullanılır?

139
0
sarahah-nedir-ne-ise-yarar-nasil-kullanilir

Bu makalemizde sizlere Sarahah nedir? Ne işe yarar? Nasıl kullanılır? konuları hakkında bilgiler vereceğiz.

Sarahah Nedir?

Sarahah nedir? sorusu ile başlarsak. Sararah, Suudi Arabistanlı Zain Al Abidin Tavfig tarafından geliştirilmiş bir sosyal medya uygulamasıdır. Tavfig adlı geliştirici, Arapça’da dürüstlük anlamına gelen Sararah isimli uygulamasıyla insanların uygulama üzerinden birbirlerine anonim şekilde dürüst mesajlar atmasını sağlıyor. Sararah uygulaması bu özelliği ile Mısır, Avustralya, İrlanda, ABD ve İngiltere gibi ülkelerde App Store’un en çok indirilen uygulamaları arasına girdi. Tavfig adlı uygulama geliştiricinin açıklamasına göre, uygulama Mısır’a ulaştıktan sonra hızlı bir büyüme yakalamış ve kullanıcı sayısı üç milyona ulaşmıştır.

Sarahah Anonim Dostluklar Kurduruyor

İnsanlar, karşısındaki kişilere özel hayatınızdan ya da sorunlarınızdan bahsederken her zaman yeterince açık davranamaz. Örneğin, bir sırrı paylaşmak ister fakat karşısındaki insanlara güvenemez. Sararah uygulamasının insanlara özgürce kendini ifade etme imkanı verdiği söyleniyor.

Ayrıca Sarahah nedir? Ne işe yarar? Nasıl kullanılır? makalemizin yanında merak edeceğinizi düşündüğümüz ” BAE” ne demek? ” BAE” nedir? makalemizi de inceleye bilirsiniz.

Sarahahın Olumsuz Yönü Var Mı?

Uygulamanın popüler olması ile birlikte insanlar sarahah nedir? Sarahah ne işe yarar? Sarahah nasıl kullanılır gibi sorulara cevap aramaya başladı. Sararah uygulaması kullanım alanı olarak başarılı bulunan bir yapımda olsa eleştirmenlerin gözünden kaçmayan bazı noktalar oldu. Eleştirmenler uygulamanın insanları zorbalığa teşvik ettiğini ve kullanıcı verilerini yedeklediğini bildirdi. Uygulama geliştirici Tavfig ise yanıt olarak ”Tüm sosyal ağlar zorbalık sorunları ile karşı karşıya kalıyor ben temiz bir sosyal ağ yaratmak adına çaba gösteriyorum. Uygulamam verileri yedekledi fakat biz en kısa sürede bu yedeklemeyi kaldıracağız.” dedi.

Sarahah Dünyaya Yayılıyor

Uygulama sosyal medya devleri arasına girme yolunda ilerliyor. Şuan 100 milyon indirmesi olan uygulama, App Store üzerinde büyük bir popülarite kazandı. Uygulamada şuan için Arapça ve İngilizce iki dil versiyonu olduğundan, bu dilleri kullanan ülkelerde indiriliyor. Fakat dil versiyonlarının geliştirilmesi ile tüm dünyaya yayılacak gibi görünüyor. Sarahah nasıl indirilir? sorusuna cevaplarsak. App Store ve Google Play Store uygulamalarından Sarahah message uygulamasını indirerek kullanmaya başlarsınız.

Bakınız...!!!  Sevgiliyi Kaydetme İsimleri

Sizlere bu makalemizde Sarahah nedir? Ne işe yarar? Nasıl kullanılır? konuları hakkında bilgiler verdik. Diğer makalelerimize bakmayı unutmayın…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here