Whatsapp Durumunda Müzik Paylaşma Nasıl Yapılır?

86
0

Günümüzde teknoloji artık epeyce ilerlemiştir. Dolayısıyla bu durum uygulamalara da yansımıştır. Son zamanlarda sıkça karşımıza Whatsappta müzikli durum nasıl yapılır veya Whatsapp müzik paylaşma programı nelerdir? Tarzında sorular gelmektedir. Bizler de bu yazımızda Whatsapp durumunda müzik paylaşmak nasıl olur detaylarıyla bahsedeceğiz. Whatsapp uygulaması bizlere birçok özellikler sunmaktadır. Whatsapp durumda müzik paylaşma işlemi de bu özelliklerden birisidir.

Whatsapp Durumunda Müzik Paylaşmak

Öncelikle şu an güncel olarak kullandığımız Whatsapp uygulamasının mevcut sürümünde müzik ve ses dosyalarını paylaşamıyoruz. Ancak Whatsapp uygulamasının bizlere yeni özellik olarak sunduğu Whatsapp muzik paylasma durum özelliği sayesinde bu paylaşımları müzikli bir şekilde paylaşabileceğiz. Henüz Whatsapp duruma şarkı ekleme özelliği gelmemişken, bu özelliği nasıl kullanacağımızdan kısaca bahsedelim.

Whatsapp Durumunda Müzik Paylaşma Yöntemi

Whatsapp uygulamasını müzik paylaşımı özelliği için 2 yöntem bulunmaktadır.

Bunlar;

  • Audio Status Maker,
  • Slayt Gösteri Hazırlayıcı, uygulamalarıdır.

Şimdi biraz daha detaylı bahsedelim.

Audio Status Maker Uygulaması

Whatsapp uygulamasında, müzik paylaşma özelliğini kullanabilmeniz için, bir yöntem Audio Status Maker uygulamasıdır. Öncelikle uygulamayı indirmelisiniz. Ardından karşınıza Library seçeneği çıkacaktır. Bu seçeneğe tıklayarak, Whatsapp için müzik paylaşmak istediğiniz dosyayı mobil cihazınızdan aramalısınız. Seçtiğiniz müziğe kısaltma gibi işlemler yapabilirsiniz. Ardından arka fonu da seçerek Whatsapp durumunuzda paylaşabilirsiniz.

Slayt Gösteri Hazırlayıcı Uygulaması

Whatsapp durumunda müzik koymak için ayrıca diğer bir yöntem ise Slayt Gösteri Hazırlayıcı uygulamasıdır. Bu yöntemi uygulamak için, öncelikle Google Play üzerinden veya App Store üzerinden Slayt Gösteri Hazırlayıcı uygulamasını indirmelisiniz. Ardından indirdiğiniz uygulamayı çalıştırarak, resim ve koymak istediğiniz şarkıyı mobil cihazınızdan seçmelisiniz.

Bu uygulamada da açılan resimlerin saniye ve fonları gibi değişikliklerini yapabilirsiniz. Ancak burada saniyeyi yüksek tutmak önemli detaydır. Tercih ettiğiniz müziği rahatlıkla ekleyebilirsiniz. Yaptığınız işlemler doğrultusunda video dokümanını slayt haline getirebilirsiniz. Hatta isterseniz direkt olarak Whatsapp durumunuzda paylaşabilirsiniz. Ya da mobil cihazınıza kaydedebilirsiniz.

Bakınız...!!!  Agnostik Ne Demek ?, Agnostik Nedir ?

Böylece yeni gelecek olan müzik ekleme özelliğinin nasıl kullanacağımızı da öğrenmiş olduk. Umarız hepinizin işine yarar.

Bu yazımızda sizlere whattsapp durumda müzik paylaşma hakkında bilgiler verdik. Diğer makalelerimizi de incelemeyi unutmayın…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here