Wtf Ne Demek? Wtf Nedir?

0
1076
wtf-ne-demek-wtf-nedir

Bu makalemizde sizlere gençler arasında son derece yaygın olarak kullanılan ve pek çok sosyal medya kullanıcısının en çok merak ettiği konular arasında yer alan Wtf Ne Demek? Wtf Nedir? sorularını cevaplayacağız. Ayrıca, Wtf Nerede Kullanılır? ve Wtf Ne Gibi Anlamlar Taşır? konularını da açıklayacağız.

Wtf Nedir?

Wtf ne demek sorusu ile başlarsak. Teknolojinin iyiden iyiye yaygınlaştığı modern toplumda sosyal medyada ve sanal dünyada da pek çok jargon ortaya çıkmaya başladı. Bunlardan bir tanesi de oldukça sık kullanılan Wtf elbette bu Türkçe bir kelime değil. Hatta Wtf kelime dahi değil. İngilizce’deki üç farklı kelimenin baş harflerinden meydana gelen bir kısaltma olan Wtf, özellikle gençler arasında son derece yaygın olarak kullanılıyor. Ancak pek çok insan, öyle ki bazen kullananlar dahi bunun manasını bilmiyor.

Wtf Nerede Kullanılır?

Öncesinde muhakkak ifade edilmesi gerekir ki Wtf herkes tarafından ve her yerde kullanılabilecek bir kelime değil. Muhakkak dikkatli olunması ve samimi ortamlarda kullanılması gerekiyor. Aynı zamanda bazı hallerde kalp kırıcı olabileceği de göz ardı edilmemeli. Bu kısaltmayı meydana getiren o üç kelime yani wtf açılımı What The Fuck. Her ne kadar wtf anlamı doğrudan Türkçeye çevrilmesi mümkün olmasa da “O da neydi?” ya da “Yok artık.” benzeri bir anlama gelen şaşırma ünlemi olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Ayrıca Wtf ne demek? Wtf nedir? makalemizin yanında merak edeceğinizi düşündüğümüz. Lol ne demek? Lol nedir? makalemizi de inceleye bilirsiniz.

Wtf  Ne Gibi Anlamlar Taşır?

Yukarıda da ifade edildiği üzere Wtf kısaltmasının her yerde kullanılması hatta belki kullanılması dahi doğru değil. Ancak sıra dışı durumlarda, gerçek anlamda şaşırtıcı olan hallerde kullanıldığını ifade etmek de gerekecektir. Buna ek olarak Wtf kelimesi artık o kadar yaygın hale gelmiştir ki eski kaba anlamının da pek çoğunu kaybetmiştir. Bu yüzden günlük kullanımda yerini aldığı dahi söylenebilir.

Bakınız...!!!  Veraset Ne demek ?, Veraset Sistemi Nedir?

Bu makalemizi de sizlere gençler arasından sıklıkla kullanılan Wtf  Ne Demek? Wtf  Nedir? konularından bahsettik, Ayrıca Wtf Nerede Kullanılır? ve Wtf Ne Gibi Anlamlar Taşır? konularından bahsettik. Diğer makalelerimize bakmayı unutmayın…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here