Wtf Ne Demek? Wtf Nedir?

1838
0
wtf açılımı

Bu yazımızda sizlere wtf ne demek veya wtf nedir sorusunun cevabını bu makalemizde yanıtlamaya çalışacağız. Ayrıca wtf açılımı, wtf anlamı ve instagram da wtf ne demek sorularını cevaplayacağız.

Gençler arasında son derece yaygın olarak kullanılan ve pek çok sosyal medya kullanıcısının en çok merak ettiği konular arasında yer alır.

Wtf Ne Demek?

Wtf nedir? sorusu ile başlarsak. Teknolojinin iyiden iyiye yaygınlaştığı modern toplumda sosyal medyada ve sanal dünyada da pek çok jargon ortaya çıkmaya başladı. Bunlardan bir tanesi de oldukça sık kullanılan Wtf elbette bu Türkçe bir kelime değil. Hatta Wtf kelime dahi değil. İngilizce’deki üç farklı kelimenin baş harflerinden meydana gelen bir kısaltma olan Wtf, özellikle gençler arasında son derece yaygın olarak kullanılıyor. Ancak pek çok insan, öyle ki bazen kullananlar dahi bunun manasını bilmiyor.

Wtf Nerede Kullanılır?

Öncesinde muhakkak ifade edilmesi gerekir ki wtf herkes tarafından ve her yerde kullanılabilecek bir kelime değil. Muhakkak dikkatli olunması ve samimi ortamlarda kullanılması gerekiyor. Aynı zamanda bazı hallerde kalp kırıcı olabileceği de göz ardı edilmemeli. Bu kısaltmayı meydana getiren o üç kelime yani wtf açılımı What The Fuck. Her ne kadar wtf anlamı doğrudan Türkçeye çevrilmesi mümkün olmasa da “O da neydi?” ya da “Yok artık.” benzeri bir anlama gelen şaşırma ünlemi olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Ayrıca Wtf ne demektir ? makalemizin yanında merak edeceğinizi düşündüğümüz. Lol ne demek? makalemizi de inceleye bilirsiniz.

Wtf  Ne Gibi Anlamlar Taşır?

Yukarıda da ifade edildiği üzere Wtf kısaltmasının her yerde kullanılması hatta belki kullanılması dahi doğru değil. Ancak sıra dışı durumlarda, gerçek anlamda şaşırtıcı olan hallerde kullanıldığını ifade etmek de gerekecektir. Buna ek olarak Wtf kelimesi artık o kadar yaygın hale gelmiştir ki eski kaba anlamının da pek çoğunu kaybetmiştir. Bu yüzden günlük kullanımda yerini aldığı dahi söylenebilir.

Bakınız...!!!  En Yeni Oyun Nickleri 2020

Sizlere bu yazımızda wtf konusu hakkında bilgiler paylaştık. Ayrıca wtf anlamı, wtf açılımı ve wtf demek instagram konuları hakkında bilgiler verdik. Diğer makalelerimize bakmayı unutmayın…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here