Lol Ne Demek? Lol Nedir?

322
0

Bu makalemizde sizlere pek çok sosyal medya kullanıcısının LoL kısaltmasının en çok merak ettiği konular arasında yer  alır. Bu yazımızda sizlere lol ne demek ve lol nedir sorusuna cevap arayacağız.

Lol Ne Demek?

Lol ne demek? sorusuna cevap verecek olursak. Sosyal medyanın yaygınlaşması ve hemen herkesin bir hatta birden fazla sosyal medya hesabına sahip olması, keza teknolojinin yer almadığı bir evin neredeyse bulunmaması bu alemin de kendisine has bir jargona sahip olmasını sağladı. Bu bağlamda pek çok yeni kelime ortaya çıktı ve bu kelimelerin bazıları kısaltmalardan meydana gelmekteydi. İşte bu jargona ait kelimelerden bir tanesi de lol kelimesidir.

Pek çok insan lol nedir sorusunu merak ediyor ve araştırıyor. Aynı zamanda diğer bazı kelimeler gibi bu kelimenin de kaba bir anlamı olup olmadığı pek çok sosyal medya kullanıcısının en çok merak ettiği noktalar arasında yer alıyor.

LoL Kaba Bir Anlamı Var mı?

Öncelikle ifade etmek gerekir ki lol herhangi bir kaba anlam içermiyor. Ancak buna rağmen bu ifadenin kullanımı sırasında dikkatli olmak gerekiyor. Zira tamamen günlük kullanıma hatta zaman zaman sokak ağzına doğru gittiğinden dolayı resmi ortamlarda ya da iş ortamlarında kullanılması pek doğru olmayabiliyor. Aynı zamanda bu kelimenin bir kısaltma olduğunu da ifade etmekte yarar var. Hal böyle olunca genel olarak mesajlaşmalarda kullanılıyor.

Ayrıca Lol ne demek? ve Lol nedir? makalemizin yanında merak edeceğinizi düşündüğümüz, Random nedir? ve Random ne demek? makalemizi de inceleye bilirsiniz.

Lol Ne Anlama Geliyor?

Lol açılımı ise, laughing out loud manasını taşıyor. Ayrıca lol anlamı ise çok yüksek sesle gülmek, gülmekten yarılmak ya da sesli gülmek manasını taşıyor. Aslında Türkçede ve Türkiye’de de sıklıkla kullanılan “sesli güldüm” söz öbeğinin bu kelimeye karşılık geldiğini ifade etmek yanlış olmayacaktır.

Bakınız...!!!  Origami Nedir? Origami Çeşitleri Nelerdir?

Bu makalemizde sizlere Lol nedir? ve Lol ne demek? sorularını cevapladık. Diğer maklelerimize bakmayı unutmayın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here