BFF Ne Demek? BFF Nedir?

238
0
bff ne demek ve bff nedir

Bu makalemizde sizlere Bff konusu hakkında bilgiler vereceğiz. Sosyal medya kullanıcısının en çok merak ettiği konular arasında yer alan Bff ne demek? ve Bff nedir? sorularına cevap vereceğiz. Ayrıca Bff Kelimesi nerelerde ve niçin kullanılır?, Bff kelimesinin oluşum şekli ve Bff’in yerinde kullanımı konularında bahsedeceğiz.

Bff Ne Demek?

BFF ne demek sorusuna cevap vererek başlayacak olursak, Bff, dünyaca bilinen bir dil olan İngilizcede çok sık kullanılmaktadır. Bu kelimelerin tam anlamı olarak da sonsuza kadar en iyi arkadaştır. Özellikle en yakın arkadaşların birbirleri için bu kelimeyi kullandıkları çok sık rastlanan bir durumdur. Sonsuza kadar en iyi arkadaş kelimesinin oldukça kısa versiyonu olan Bff, insanların birbirlerini telefonuna kaydederken de kullandıkları bir kısaltmadır. Bff açılımı ise Best Friend Forever olarak söylenir.

 

BFF Kelimesi Nerelerde ve Niçin Kullanılır?

Sosyal medya sitelerinde, insanlar en yakın arkadaşlarını etiket yaparken bff kelimesini çok kullanmaktadır. En yakın arkadaş, can yoldaşı olarak da tabir edilen bu kısaltmayı günümüz gençleri de çok sık kullanmaktadır. Arkadaşların birbirleri için kullandıkları bu tabir özellikle yabancı dillerde de sık kullanılmasıyla bilinmektedir. Farklı dillerde çevrilmeden kullanılması, İngilizcenin artık her dile kendini adapte edebilir duruma gelmesinden kaynaklanmaktadır.

Ayrıca Bff ne demek? Bff  nedir? makalemizin yanında merak edeceğinizi düşündüğümüz Lol ne demek? Lol nedir? makalemizi de inceleyebilirsiniz.

 

BFF Kelimesinin Oluşum Şekli

Herkese BFF denilemeyeceği gibi en yakın arkadaşlara da BFF derken dikkat edilmesi gerekir. Bff açılımı Best Friend Forever olan ingilizce kelimenin Türkçe karşılığı ise. Best en iyi anlamına gelirken, friend arkadaş anlamına gelmekte, forever ise kelime anlamı olarak sonsuzluk demektir. Bu üç kelimenin yan yana geldiğinde uzun bir tamlama oluşturması, kullanımını zorlaştırdığı için, en kısa hali olan baş harflerin birleştirilmesiyle oluşturulmaktadır.

Bakınız...!!!  Tekzip Nedir? Tekzip Ne Demek?

 

Bff’in Yerinde Kullanımı

Yerinde kullanıldığında oldukça anlamlı olan bir kelimedir. Bir sosyal paylaşım sitesindeki gönderide, bir fotoğrafta bu kelimenin kullanılması kişilere mesaj vermektedir. En yakın olduğunuz arkadaşınızı etiketlerken BFF kelimesini kullanabilirsiniz. Kişilere özel olmayan bu kelime grubu, en sevdiğiniz eşyalar için kıyafetler için de kullanılabilir. Bir kitap, bir kahve ya da bir park da BFF olarak tanımlanabilir nitelikte eşyalardır. Kişilere keyif veren şeylerin BFF olarak tanımlanması da oldukça yaygın bir davranıştır.

Sizlere bu makalemizde Bff ne demek? ve Bff nedir? sorularına cevap verdik. Ayrıca Bff Kelimesi nerelerde ve niçin kullanılır? konuları hakkında bilgiler verdik. Diğer makalelerimize bakmayı unutmayın…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here