Cringe Ne Demek ?, Cringe Nedir ?

223
0
cringe-ne-demek;cringe-nedir;cringe-anlamı;cringe-olmak;ciringe-ne-demek;ciringe-nedir;cringe,ciringe

Bu gün cringe konusunu anlatmaya çalışacağız. Öncelikli olarak cringe ne demek veya ciringe nedir sorusunun cevabını bulmaya çalışacağız. Ayrıca cringe sosyal medyada kullanım anlamı hakkında bilgiler vereceğiz.

Cringe Ne Demek ?

Özellikle son zamanlarda sosyal medya ortamlarında kullanımının çoğalmasıyla daha çok merak edilen bir kelime olan cringe ne demek sorusu artık sıklıkla duyulur ve sorulur oldu.

Cringe kelimesi köken itibari ile İngilizce bir kelime olup, tam anlamıyla yapılan çeviride daha çok “yaltaklanmak, yalakalık yapmak, sinmek, iki büklüm olmak” manalarını içerir. Fakat yukarıda da değindiğimiz gibi sosyal medya platformlarında çok kullanılan kelime, bu platformda başka bir anlamda kullanılıyor.

Ayrıca cringe ne demek? ciringe nedir? makalemizin yanında merak edeceğinizi düşündüğümüz dm ne demek? dm nedir? makalemizi de inceleye bilirsiniz.

Cringe Sosyal Medyada Kullanım Anlamı 

Sosyal medyada cringe nedir sorusu ile başlarsak. Genellikle Cringe olmak şeklinde sosyal medya ortamlarında rastladığımız kelime, bu ortamlarda daha çok “başkası adına utanmak” manasında kullanılıyor. Utanılacak bir durumla karşılaşıldığında ya da utanılacak bir şey yapan kişi yerine kendini koyarak “cringe oldum” denmek suretiyle sosyal medya ortamlarında kullanımı yaygın bir kelime olarak karşımıza çıkıyor.

Bu kelimenin internet ortamlarında kullanımının bu derece yaygın olması dilimize yavaş yavaş kelimenin yerleşmesi durumunu da doğurmakta, bu konuda son zamanlarda özellikle yazılı medya ortamlarında ve bloglarda da bu kelimenin kullanım oran ve sıklığının arttığını gözlemleyebiliyoruz.

Bu makalemizde sizlere  cringe konusunu anlatmaya çalıştık. Öncelikli olarak cringe ne demek veya ciringe nedir sorusunun cevap verdik. Ayrıca cringe sosyal medyada kullanım anlamı hakkında bilgiler verdik. Diğer makalelerimize bakmayı unutmayın…

Bakınız...!!!  Tekzip Nedir? Tekzip Ne Demek?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here