Dm Ne Demek? DM Nedir?

272
0

Bu makalemizde sizlere DM konusu hakkında bilgiler vereceğiz. Sosyal medyada sıklıkla kullanılan en çok merak ettiği konular arasında yer alan Dm ne demek? ve Dm nedir? konuları hakkında bilgiler vereceğiz. Ayrıca instagram dm nedir,  instagram dm ne demek, twitter dm , Facebook dm nedir ve dm nasıl atılır sorularını cevaplayacağız.

Dm Ne Demek?

Türeyen sosyal medya ürünleri sayesinde birçok kavram oluşmuş durumda. Facebook, instagram,ve YouTube gibi mecraların her birinde dm gibi farklı farklı terimler bulunuyor. Bu terimler insanların hayatında tamamıyla yer etmiş durumda ve oldukça sık kullanılıyorlar. Yaşlısından gencine tüm yaş grupları bu terimleri öğrenmiş durumda. Bu platformların arasında yer alan instagram uygulamasının da kendi içerisinde birçok terimi bulunuyor. Çoğu kullanıcı bu terimlere hakim olsa da terimler hakkında bilgisi olmayan insanlar da bulunuyor. Öğrenmek istedikleri terimleri araştırarak veya bilen birilerine sorarak öğrenmeleri mümkün oluyor. İşte bu terimlerden birisi de dm adı verilen mesaj kutusuna denir.

Dm Nasıl Gönderilir?

Kişiler birbirleriyle Instagram uygulamasından mesajlaşmak ve konuşmak istedikleri zaman ilk olarak uygulamaya giriş yapmalılardır. Uygulamaya giriş yapmalarının ardından sağ üst köşede bulunan dm seçeneğine tıklanır. Burada mesaj gönderilmek istenen kişinin kullanıcı adı girilir ve üstüne tıklanır. Buradan sonra yazılmak istenen mesaj yazılır ve gönder tuşuna basılarak mesaj gönderilir. Gelen tüm mesajlar dm kutusunda birikir ve istenildiği zaman mesajlara buradan ulaşılabilir. Mesajların silinmesi, gönderilen mesajın geri çekilmesi gibi birçok seçenek bu kısımda yer alıyor. Ayrıca dm kutusu olarak adlandırılan mesaj yerinde çeşitli butonlar bulunuyor ve bu butonlar karşı tarafa farklı şeyler gönderilmesini de sağlıyor.

DM ile ulaşmak ne demek?

Sosyal medya ortamlarında arkadaşlarınıza veya her hangi bir kullanıcıya ulaşmak istediğinizde ona gönderdiğiniz özel mesajlar dm ile ulaşmak olarak tanımlaya biliriz.

Bakınız...!!!  Puk Kodu Öğrenme (Turkcell, Vodafone, Türk Telekom)

DM instagram ne demek?

Dm ne demek? sorusu ile başlarsak, instagram dm terimi açılımı direkt mesaj gönder. Yani instagram uygulamasında atılan ve gelen mesajlara dm adı veriliyor. Direkt mesaj kelimesinin kısaltılmış adı olan dm, uygulamada mesajlaşmak isteyen kişilerin özel mesaj için kullandığı kısımdır. Sosyal medya da anlam olarak özel mesaj göndermek olarak da bilinir.

İngilizcede direct message olarak geçen kelime Türkçeye geçmesiyle birlikte direkt mesaj olmuş ve kısaltılmasıyla dillerde dm olarak kalmıştır. Direkt mesaj göndermek isteyen kişinin dm seçeneğini kullanarak birbirleri ile iletişime geçebilirler. Twitter, instagram ve Facebook üzerindendm yollamak için herhangi bir engel yoktur. İstenildiği zaman istenilen kişiye mesaj yollanabiliyor ve alınabiliyor.

Ayrıca Dm Nedir? ve Dm Ne Demek? bu makalemizin yanında merak edeceğinizi düşündüğümüz Unf Ne Demek? Unf Nedir? makalemizi de inceleye bilirsiniz.

İnstagram da Ses ve Fotoğraf Gönderme Nasıl Yapılır?

Instagram uygulamasında mesaj gönderildiği gibi ses, fotoğraf ve emoji de gönderilebiliyor. Tıpkı mesaj yollarken dm kısmından ses veya fotoğraf yollamak isteyen kişiler dm sağ üst köşeye tıklayarak. Burada gönderilmek istenen kişi seçildikten sonra açılan mesaj baloncuğunun en alt kısmında bulunan seçenekler görülür. O seçenekler arasında mikrofon seçeneği vardır ve bu seçenek karşı tarafa ses göndermek için kullanılır. Mikrofona basılı tutarak istenen şeyler söylenir ve karşı tarafa gönderilir. Bunun yanında onun ses tuşunun yanındaki görsel seçeneğiyle de fotoğraf ve video gönderilebilir. Bu seçenekler sayesinde karşı istenilen kişiye ses, fotoğraf ve video gönderilebilir. Ayrıca sol alt köşede bulunan kamera seçeneğiyle anlık fotoğraflar ve videolar gönderilebilir.

Twitter DM atmak ne demek?

Twitter dm terimi açılımı direkt mesaj gönder demektir. Twitter kullanıcısının Twitter üzerinden gönderilen ve gelen mesajlara dm atmak veya dm göndermek denir. Sosyal medyada kullanıcılarının direkt mesaj kelimesinin kısaltılmış adı olarak DM kısaltmasını kullanır. Twitter üzerinden mesajlaşmak isteyen kişilerin birbirlerine özel mesaj göndermek için kullandığı kısımdır.

Bakınız...!!!  Nope Ne Demek? Nope Nedir?

Twitter üzerinden arkadaşınıza özel mesaj bölümüne girerek resim ve gif yollaya bilirsiniz. Aynı mesaj gönderirken yaptığımız gibi resim ve gifleri dm yaparak gönderilir. Göndermiş olduğunuz resimlerle mutluluğunuza arkadaşınızı da ortak edebilirsiniz.

Sizlere bu makalemizde Dm  konusu hakkında bilgiler verdik. Ayrıca DM den yürümek ne demek? DM ile ulaşmak ne demek? sorusunu cevapladık. Diğer makalelerimize bakmayı unutmayın…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here