Dm Ne Demek? DM Nedir?

0
122
dm-ne-demek-dm-nedir

Bu makalemizde sizlere sosyal medyada sıklıkla kullanılan en çok merak ettiği konular arasında yer alan Dm Ne Demek? DM Nedir? onuları hakkında bilgiler vereceğiz. Ayrıca Bilgisayardan instagram dm nedir ve instagramda dm ne demek sorularını cevaplayacağız.

Dm Ne Demek?

Türeyen sosyal medya ürünleri sayesinde birçok kavram oluşmuş durumda. Facebook, instagram,ve YouTube gibi mecraların her birinde dm gibi farklı farklı terimler bulunuyor. Bu terimler insanların hayatında tamamıyla yer etmiş durumda ve oldukça sık kullanılıyorlar. Yaşlısından gencine tüm yaş grupları bu terimleri öğrenmiş durumda. Bu platformların arasında yer alan instagram uygulamasının da kendi içerisinde birçok terimi bulunuyor. Çoğu kullanıcı bu terimlere hakim olsa da terimler hakkında bilgisi olmayan insanlar da bulunuyor. Öğrenmek istedikleri terimleri araştırarak veya bilen birilerine sorarak öğrenmeleri mümkün oluyor. İşte bu terimlerden birisi de dm adı verilen mesaj kısmı. Peki, dm nedir?

Dm Ne Anlama Geliyor?

Dm ne demek? sorusu ile başlarsak, instagram dm terimi açılımı direkt mesajdır. Yani instagram uygulamasında atılan ve gelen mesajlara dm adı veriliyor. Direkt mesaj kelimesinin kısaltılmış adı olan dm, uygulamada mesajlaşmak isteyen kişilerin kullandığı kısımdır. Anlam olarak özel kısımdan mesaj göndermek olarak da bilinir. İngilizcede direct message olarak geçen kelime Türkçeye geçmesiyle birlikte direkt mesaj olmuş ve kısaltılmasıyla dillerde dm olarak kalmıştır. Direkt mesaj göndermek isteyen kişiler dm seçeneğini kullanarak birbirleri ile iletişime geçebiliyor. Dm yollamak için herhangi bir engel bulunmuyor. İstenildiği zaman istenilen kişiye mesaj yollanabiliyor ve alınabiliyor.

Ayrıca Dm Ne Demek? DM Nedir? bu makalemizin yanında merak edeceğinizi düşündüğümüz Unf  Ne Demek? Unf Nedir? makalemizi de inceleye bilirsiniz.

Dm Nasıl Gönderilir?

Kişiler birbirleriyle Instagram uygulamasından mesajlaşmak ve konuşmak istedikleri zaman ilk olarak uygulamaya giriş yapmalılardır. Uygulamaya giriş yapmalarının ardından sağ üst köşede bulunan dm seçeneğine tıklanır. Burada mesaj gönderilmek istenen kişinin kullanıcı adı girilir ve üstüne tıklanır. Buradan sonra yazılmak istenen mesaj yazılır ve gönder tuşuna basılarak mesaj gönderilir. Gelen tüm mesajlar dm kutusunda birikir ve istenildiği zaman mesajlara buradan ulaşılabilir. Mesajların silinmesi, gönderilen mesajın geri çekilmesi gibi birçok seçenek bu kısımda yer alıyor. Ayrıca dm kutusu olarak adlandırılan mesaj yerinde çeşitli butonlar bulunuyor ve bu butonlar karşı tarafa farklı şeyler gönderilmesini de sağlıyor.

Bakınız...!!!  A4 Boyutu ve A4 Kağıt Ölçüleri Nelerdir?

İnstagram da Dm Kutusunda Ses ve Fotoğraf Gönderme

Instagram uygulamasında mesaj gönderildiği gibi ses, fotoğraf ve emoji de gönderilebiliyor. Tıpkı mesaj yollarken dm kısmından ses veya fotoğraf yollamak isteyen kişiler dm sağ üst köşeye tıklamalılardır. Burada gönderilmek istenen kişi seçildikten sonra açılan mesaj baloncuğunun en alt kısmında bulunan seçenekler görülür. O seçenekler arasında mikrofon seçeneği vardır ve bu seçenek karşı tarafa ses göndermek için kullanılır. Mikrofona basılı tutarak istenen şeyler söylenir ve karşı tarafa gönderilir. Bunun yanında onun ses tuşunun yanındaki görsel seçeneğiyle de fotoğraf ve video gönderilebilir. Bu seçenekler sayesinde karşı istenilen kişiye ses, fotoğraf ve video gönderilebilir. Ayrıca sol alt köşede bulunan kamera seçeneğiyle anlık fotoğraflar ve videolar gönderilebilir.

Sizlere bu makalemizde Dm Ne Demek? DM Nedir? konuları hakkında bilgiler verdik. Ayrıca instagram dm nedir ve instagramda dm ne demek sorusunu cevapladık. Diğer makalelerimize bakmayı unutmayın…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here