İnstagram Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

50
0

Bu makalemizde sizlere instagram kullanıcıların instagram şifre değiştirme nasıl yapılır sorusunu cevaplayacağız. Ayrıca instagram şifre oluştururken nelere dikkat etmeliyiz, doğru şifre oluşturma yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Sosyal medya kullanıcısının fazla olması insanların güvenlik önlemleri almasını ve şifrelerinin çeşitli karakterlerden oluşmasını sağlar. Bu sayede kendi hesabınıza ait platformun çalınmasını önlemiş olup şifrelerinizi belirli süre zarfında değiştirmeniz önerilir. Sosyal medyanın bir hesabı instagram şifre değiştirme işlemleri belirli ayarlardan geçerek oluşturulur.

Instagram Şifre Değiştirme 

Instagram kullanıcılarını şifrelerini şu şekilde değiştirebilirler;

  1. Kendi profilinize tıklayın
  2. Sağ üstte bulunan üç çizgiye tıklayın
  3. En altta bulunan ayarlar bölümüne girin
  4. Daha sonra güvenlik butonuna tıklayın
  5. Buradan şifre bölümüne gelerek mevcut şifrenizi yazıp yeni bir şifre oluşturabilirsiniz.

Şifre işlemleri önemli olup şifrenizi kimseyle paylaşmamanız gerekir. Bu yüksek derecede bir güvenlik önlemidir ve hesabınıza başkaları tarafından giriş yapılmasını engeller.

Instagram Şifre Değiştirmede Dikkat Etmeniz Gerekenler

Sosyal medya olan instagram şifre işlemleri için dikkat etmeniz gereken bazı bilgiler mevcuttur. Hesabınızda ki şifre işlemlerinde büyük küçük harf ve karakterler, sayılar kullanmalısınız. Şifrenin uzunluğu değil çeşitli karakterlerin bir arada kullanılması önemlidir. Belirli zaman aralıklarında şifre yenileme yapmanız gereklidir.

Mevcut şifrenizi çok uzun süreler boyunca kullanmayın. Şifrenizi değiştirirken kimsenin görmediğinden emin olun. Böylece istediğiniz gibi değiştirebilir ve hesaplarınızı telefonlarınıza yönlendirerek şifrenizi unuttuğunuz durumlarda telefonlardan kısa SMS olarak yararlanabilirsiniz. Hesabınız kendinize aittir ve çalınmaya karşı yüksek güvenlik önlemlerini almanız gerekir.

Sıklıkla Şifre Yenileyin

Belirli süre zarfında yenilediğiniz her şifre sizin için avantajdır. Aynı zamanda her yeni şifrede daha önce oluşturduğunuz şifreyle aynı olmamalıdır ki zaten sosyal medya platformu bunu kabul etmeyecektir. İnstagram şifre yenileme ile şifrelerinizi belirli bir düzende değiştirebilirsiniz. Binlerce kullanıcısının olduğu sosyal medya platformu üzerinden herkesin özel hayatına ait fotoğraflar bulunurken bu fotoğraflar kişiye özel kalmalı ve hesaplarınız başkalarının eline geçmeden sizler güvenlik önlemelerini almalısınız.

Bakınız...!!!  En Yeni PUBG İsimleri (2020)

Bu makalemizde sizlere instagram şifre değiştirme yöntemleri hakkında bilgiler verdik. Diğer makalelerimizi incelemeyi unutmayın…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here