Whatsapp Profil Resmi Nasıl Değiştirilir?

152
0
whatsapp-profil-resmi;whatsapp-profil-fotografları;whatsapp-profil-fotoları;whatsapp-profil-resmi-degistirme;whatsapp-profil-fotografları-degistirme

Sosyal medyanın gelişmesi ile birlikte insanlar çok çeşitli hesapları kullanma ve tanıma fırsatı bulmuştur. Bunlardan bir tanesi Whatsapp uygulamasıdır. Milyonlarca insanın kullandığı bu uygulama mesajlaşma ve arama yapma özelliklerine sahiptir. Kısa zamanda popüler olan Whatsapp hızlı bir şekilde yükselişe geçmiştir. Bunun sebebi kendini sürekli yenileyen bir uygulama olması ve kullanıcılarının taleplerine cevap veriyor olmasıdır.

Whatsapp Profil Resmi

Kullanıcıların telefon rehberlerindeki kişiler ile bağlantılı olan uygulama içinde kayıtlı numaralarınıza ait Whatsapp profilleri bulma imkanınız vardır. Ayrıca uygulama size, listenizdeki kişileri tanıma fırsatı da sağlamaktadır. Bunun için her kullanıcı kendi profiline ait bir resim ekleyerek karşı tarafın size ulaşmasında yardımcı olabilir. Whatsapp profil resmi her kullanıcının kendisinin oluşturabileceği bir özelliktir.

Whatsapp profil fotoğrafları ister anında kamera ile çekilerek oluşturulabileceği gibi istenirse telefonunuzun galeri bölümünden geçmiş fotoğraflarınızdan da oluşturulabilir. Ayrıca profil resminizi istediğiniz zaman değiştirme veya tamamen kaldırma imkanınız da mevcuttur.

Bazı kullanıcılar için profil fotoğraflarını değiştirmek tam bir sorun oluşturur. Aslında Whatsapp profil fotoları çok kolay değiştirilmektedir. Uygulama içindeki özellikler adım adım takip edildiğinde bu sıkıcı ve karmaşık durum çözülecektir.

Whatsapp Profili Resmi Nasıl Yönetilir?

Whatsapp uygulamasını yükledikten sonra sistemden sizin profil resmi seçmeniz istenecektir. Bu işlem birçok kullanıcı için oldukça karmaşık gelmektedir. Profil resminin değiştirilmesini ayrıntılı bir şekilde aşağıdaki başlıkta ele alacağız.

Bunun yanında bir “isim” oluşturmanız gerekir. İsim oluşturmak için Whatsapp ekranının sağ üst köşesinde yer alan menü tuşuna dokunun ve ayarlar kısmına gidin. Bu kısımda profil fotoğrafınıza ve isminize dokunun. Böylelikle istediğiniz ismi profilinize kaydetmiş olacaksınız. Whatsapp profilinizde “hakkımda” kısmını düzenlemek için yine menü tuşundan ayarlara giderek açılan sayfadan hakkımda kısmına istediğiniz şekilde erişebilirsiniz.

Bakınız...!!!  Hentbol Oyun Kuralları

Whatsapp uygulamasında “durum” kısmına ulaşmak için uygulamanızın ana ekranında yer alan durum simgesine dokunun. Yeni veya daha önceden çekmiş olduğunuz fotoğraf veya videoyu bu kısımdan gönder tuşuna basarak yükleyebilirsiniz.

Whatsapp Profil Fotoğrafı Nasıl Değiştirilir?

Birçok kullanıcıda karışıklık yaratan profil fotoğrafının değiştirilmesi aslında çok basit bir işlemdir. Sadece sistemin adımlarını tek tek takip etmek sizi sonuca kolay şekilde ulaştıracaktır.

Whatsapp profil resmi değiştirme şu şeklidedir:

  • Whatsapp hesabınızı açın.
  • Pencerenin sağ üst köşesinde bulunan 3 nokta seçeneğini tıklayın.
  • Açılan penceredeki seçenekler içinden “Ayarlar” seçeneğine dokunun.
  • Whatsapp hesap ayarlarının çıktığı sayfada profil resminizi göreceksiniz ve alt köşesinde bir kamera yer alacak. Kamera simgesine dokunun.
  • Karşınıza iki seçenek çıkacak. Profil fotoğrafınızı seçeceğiniz veya oluşturacağınız iki seçenekten biri galerileriniz ve telefon kameranızdır.
  • Eğer o dakika çekeceğiniz bir fotoğrafı profil resmi yapacaksanız kamera seçeneğine dokunun. Yoksa galeriden geçmiş zamanlarda çektiğiniz bir fotoğrafı kullanacaksanız galeri seçeneğine dokunun.
  • Whatsapp şekil olarak sadece kare fotoğrafların oluşturulmasına izin verdiği için sizi fotoğrafı kırmaya yönlendirecek. Kırpma işlemini gerçekleştirdikten sonra “Tamam”ı tıkladığınız zaman Whatsapp profil resminiz ayarlanmış olacaktır.

Bu adımları takip ettiğiniz takdirde kolaylıkla profil fotoğrafınızı değiştirebilir ve yenileyebilirsiniz.

WhatsApp Yardım Nedir?

Yine de Whatsapp kullanırken bir sorunla karşılaşma ihtimaliniz gündeme geldi ve bu sorunu kendi başınıza çözemiyorsunuz. Bu durumda yine Whatsapp ekranınızın sağ üst köşesinde yer alan üç noktaya dokunarak ayarlar kısmına geçin. Bu kısımda yer alan “yardım”ı tıklayarak sorununuza cevap bulabilirsiniz.

Bu makalemizde sizlere Whatsapp profil fotoğraflarınızı nasıl değiştireceğiniz hakkında bilgiler verdik. Diğer makalelerimize bakmayı nunutmayın…

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here