Nope Ne Demek? Nope Nedir?

156
0
nope-ne-demek-nope-nedir

Bu makalemizde sizlere bir çoğumuzun duyduğu fakat ne anlama geldiğini tam bilmediğimiz Nope kelimesinin ne demek olduğunu açıklayacağız.

Nope Nedir?

Argo bir kelimemi yoksa yeni türeyen bir kelime mi olup olmadığı halen kesinleşmeyen nope ne demek diye merak edenler için nope, ” hayır” veya “yok” demek anlamına geliyor. Genelde kankalar arasında kullanılan bu kelime çokça yaygın olmamakla beraber zaman zaman karşımıza çıkabilmektedir.

Uydurma Bir Kelime Arıyorsanız

İngilizceden dilimize geçen ve çokça kullanılan “no” ve “problem” kelimesinin kısaltılarak Türkçe versiyonu yapılarak elde edilen nope, problem yok manasında kısaltılmış olup aslında kelimenin kendisine bakıldığında hiç bir şey ifade etmemektedir.

Nope günlük olarak hayır anlamında kullanılsa da aslında tekstilde üretim sırasında kumaşların üzerinde oluşan düğümlerin toplanması aşaması olarak bilinmekte ve yine İngilizceden tekstilde kullanılan bir terim olarak Türkçeye çevrilmiştir.

Ayrıca Nope ne demek? makalemizin yanında merak edeceğinizi düşündüğümüz Spesifik nedir? Spesifik ne demek? makalemizi de inceleye bilirsiniz.

Örnek Kullanım

  • Sende yazının bir özeti var mı?
  • Nope
  • Paketleme aşaması öncesi nope cımbızı ile ürünleri gözden geçirerek temizleyiniz.

Örneklerde de görüldüğü gibi belki de tekstil üzerinde düğümlerin kalmadığını belirtmek amaçlı da “nope” türetilmiş bir kelime olmuştur.

Bu makalemizde sizlere Nope ne demek olduğunu ne anlama geldiğinden ve hangi amaçla kullandığımızı örnek vererek anlattık. Diğer makalelerimize bakmayı unutmayın…

Bakınız...!!!  Tevazu Ne Demek? Tevazu Nedir?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here