Random Ne Demek ?, Random Nedir ?

0
503

Bu gün random konusunu anlatmaya çalışacağız. Öncelikli olarak random ne demek veya random nedir sorusunun cevabını bulmaya çalışacağız. Ayrıca random gülme ve rondam atmak ne demek sorularına cevap vermeye çalışacağız.

Ne yazdığımız belli olmamasına rağmen anlamı oldukça gülünçtür. Örneğin özellikle son dönemlerde moda haline gelen anlamsız yazıların ve coşkulu kahkahaların karşılığı karmaşık harfler oluyor. İçeriğinde herhangi bir ifadenin yer almadığı harflerin bir araya getirilmesi sonucunda, ilginç ve bir o kadar da eşsiz gülme tarzı olan random gülme eylemi meydana gelir.

Random Ne Demek ?

Random ne demek sorusu ile başlayacak olursak. Henüz Türkiye’de pek bilinmese de random gülme bir eylem türüdür. Random kelime bakımından İngilizce kaynaklıdır. Fakat random atmak eylemi son dönemlerde ülkemizde de hakim olmuştur. Türkçe karşılığı ise ”rastgele” olarak tanımlanabilir. Ancak Random, Türkçe anlamı ile konuşma sırasındaki anlamı birbirinden farklıdır. Random, mesajlarda, konuyu sonlandırma talebi, kahkaha atılması, yazılabilecek sözcükler bulunamaması, kahkaha atmaktan yazılabilecek sözcüklerin bulunamaması gibi eylemlerin ifade edilmesidir. Böylelikle random nedir sorusuna cevap bulmuş olduk.

Random Atmak Ne Demek

Random atmak için herhangi bir deneyim gerekmez. Dolaysıyla dileyen herkes kolayca random atma eylemi gerçekleştirebilir. Özellikle mesaj bölümünde dikkatleri üzerinde toplayan bir grup bulunuyor ki bu gruba yönelik eleştiri mesajları ise bir hayli çoktur. Hangi gruptan bahsediyorsunuz diye sorulacak olursa, o grupta mesajların arasında yalnızca birkaç sağlıklı kelimeler tercih edilebiliyor, ilave olarak birde mesajı saatler sonrasında atanlar.

O kadar zaman beklendikten sonra karmaşık mesajların atılması doğal olarak sitem edilmesine neden oluyor. Bu sefer de saatlerde düşünmek zorunda kalıyorsunuz, acaba ne demek istedi diye. Çıkın bakalım şimdi bu işin içerisinden tabi çıkabilirseniz. Yazılan şeyler anlaşılamadığı gibi bunları yazan bireyler de anlaşılamadı hadi bakalım random gülme ile sonumuz hayırlı olsun.

Bakınız...!!!  İnstagram da Sfs Ne Demek ?, Sfs Nedir ?

Ayrıca random nedir ve random ne demek makalemizin yanında  merak edeceğinizi düşündüğümüz  İban numarası nedir? neyi ifade eder? haç hanelidir? makalemizi de inceleyebilirsiniz.

Random Samimiyeti İşaret Eder

Sanılanın tam aksine random atmak aslında bir samimiyetin göstergesidir. Random atanların aslında karşı tarafa karşı sevgi beslediği anlamı ortaya çıkar. Bilgi ve beceri gerektirmez ve bu sebeple random atma için herhangi bir zaman dilimi beklenmez. Random atmayı akıllı telefonunuzdan yapabileceğiniz gibi, tablet ve bilgisayarınızdan da yapabilirsiniz. Eğer random atma konusunda birilerinden destek alabileceğinizi düşünüyorsanız, bu düşüncenizden de vazgeçmeniz gerekiyor. Çünkü random gülme ve random atma temel amaç olarak anlaşılmaması açısından zaten gerçekleştiriliyor. Dolaysıyla random sözcükleri hiç kimsenin anlayamayacağı bir kurgu üzerinden sunuluyor. Random yazdıkça güleceksiniz, güldükçe daha çok yazacaksınız ve daha çok random gülme sayesinde karşı tarafının sizden bir şey anlamadığını göreceksiniz.

Bu makalemizde sizlere random nedir olduğunu ve random atan tipler kim olduğu konularından bahsettik. Ayrıca random ne demek ve random atmak ne demek sorularını detaylı olarak sizlere açıkladık. Diğer makalelerimize bakmayı umutmayın…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here