BAE Ne Demek? BAE Nedir?

344
0
bae-ne-demek-bae-nedir

Bu makalemizde sizlere sosyal medyada sıklıkla kullanılan en çok merak ettiği konular arasında yer alan Bae ne demek? ve Bae nedir? konuları hakkında bilgiler vereceğiz. Ayrıca Salt bae ne demek? sorusunu cevaplayacağız.

BAE Ne Demek?

Bae ne demek sorusu ile başlarsak. Tüm dünya dillerinde olduğu gibi İngilizcede de bazı sözcükler için kısaltmalar söz konusu. Özellikle sosyal medyada ilişki ağlarıyla birlikte farklı ve yeni terimler göze çarpıyor. Bae kelimesi de bunlardan bir tanesi. Birçok insan Bae nedir diye merak ediyorlar. Öncelikle kelimenin köküne ve anlamına bir göz atmak gerek.

BAE Kelimesinin Kökeni

İngilizce dil bilim uzmanlarını araştırmalarına göre bu kelime ilk kez gençlerin arasında kullanılıp yaygınlaşmaya başlamıştır. Aynı zamanda Bae kelimesi İngilizce dilinde resmi olarak kabul görmüştür.

2014 yılında Oxford Üniversitesi İngilizce Dil Sözlüğünde yerini almıştır. Bae açılımı Before Anyone Else cümlesinin bir kısaltmasıdır.

BAE Kelimesinin Anlamı

Kelimenin anlamı ise ‘Her Şeyden Önce Gelen’, ‘En Değerli Olan ‘ ve ‘Canım’ gibi terimlerle belirtilmiştir. Bununla beraber, İngilizce dilinde bebek ya da bebeğim anlamları da taşır. Özellikle gençler arasında babe ve baby kelimelerinin kısaltması olarak da kullanımı var.

Ayrıca BAE ne demek? BAE nedir? makalemizin yanında merak edeceğinizi düşündüğümüz sosyal medyada sıklıkla kullanılan Dm ne demek? DM nedir? makalemizide incelemeyi unutmayın.

BAE Kelimesi Nasıl Kullanılır? ve Ne İçin Kullanılır?

BAE kelimesi yukarıda da bahsedildiği üzere geniş bir kullanım alanına sahip olmakla beraber dil sözlüğünde detaylı bir şekilde yer almaktadır. Kelime dişi ya da erkek olan tüm canlılar için kullanılabilir. Ayrıca, cinsiyeti olmayan eşyalar içinde bu kelimenin kullanımı mümkün.

Günümüzde popüler kültür de insanlar sevip değer verdikleri, özen gösterdikleri kişilere, varlıklara ya da eşyalara bu kelimeyi kullanırlar. BAE kelimesi son derece geniş bir kullanım olanına sahip olduğu için bu kelimeyi bir alanla sınırlandırmak mümkün değil.

Bakınız...!!!  Işık Hızı ve Işık Ne Kadar Hızlıdır?

Türkçe de kelimenin telaffuz ediliş biçimi ‘Bey’ şeklindedir. İş hayatında kelimenin kullanımına değinilecek olursa BAE kelimesine pek rastlanmaz. İş hayatında ve ciddi, resmi ortamlarda BAE kelimesinin kullanımı yoktur. Hatta bu kelimenin böyle resmi durumlarda her hangi bir varlık ya da eşya için kullanımı hoş karşılanmaz. Bunun yanı sıra; bir hitap kelimesi olarak da hoş karşılanmaz.

Salt bae ne demek?

Saltbae ne demek sorusunun cevabı ise Ünlü Türk restorant işletmeci Nusret Gökçe’nin işletmesinde et sunumu hazırlarken yaptığı hareketle ortaya çıkan Salt bae türkçe anlamı ise Salt (Tuz) ve Bae (Bebek) kelimelerinin birleşmesinden oluşun tuz serpme ritüeline itafen ortaya çıkmış ve hashtag olarak da #saltbae etiketi kullanılan sosyal medya etikettir.

Sizlere bu makalemizde Bae nedir? ve Bae ne demek? konuları hakkında bilgiler verdik. Diğer makalelerimize incelemeyi unutmayın…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here