Tinder Nedir? Nasıl Kullanılır?

172
0
tinder-nedir-nasil-kullanilir

Bu makalemizde sosyal medyada arkadaşlık uygulaması olan Tinder nedir, Tinder ne demek? ve Tinder nasıl kullanılır? sorularını gelin hep beraber cevaplayalım. Ayrıca Tinder web olarak da kullanabilirsiniz.

Tinder

Tinder nedir? sorusu ile başlarsak. Tinder oldukça popüler ve getirdiği yenilikler ile farklı tarzda bir flört ve arkadaşlık uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. Facebook ile de kayıt olup oturum açma imkanı veren uygulamaya, Instagram hesabınızı bağlama imkan ve seçeneği de mevcut. Ancak Facebook ile kayıt zorunlu bir şart olmayıp, tamamen istek ve iradenize bırakılmış bir seçenek. Peki, kısaca kullanım amacına değindiğimiz Tinder Ne demek? ve Tinder nasıl kullanılır? sorusunu cevaplayalım.

Tinder Nasıl Kullanılır?

Eşleş, Sohbet et, Buluş sloganı ile birçok insanla tanışıp, konuşabilme olanağı sağlayan uygulamanın genel esası karşılıklı beğeni ile birbirleriyle sohbet etmek isteyen insanların eşleştirilmesidir. Konuşmak isteyen iki tarafında birbirini beğenip onay vermesi sonrası sohbet başlatılabiliyor. Kullanıcılarca sosyal çevreyi genişletme, yeni insanlarla tanışma ve sohbet etme gibi amaçlarla kullanılan uygulamada, kullanım şekli son derece kolay. İncelediğiniz profiller içinden birini beğenmek için sağa, pas geçmek için sola kaydırmak yeterli. Beğendiğiniz kişi de sizi beğenirse eşleşme yapılarak sohbet başlıyor.

Ayrıca Tinder Nedir? Nasıl Kullanılır? makalemizin yanında merak edeceğinizi düşündüğümüz Sarahah nedir? Ne işe yarar? Nasıl kullanılır? makalemizi de inceleye bilirsiniz.

Kaydır, eşleş, sohbet et sloganıyla ifade edilen uygulamada dikkat çeken bir diğer özellik ise lokasyon odaklı çalışması. Yani bulunduğunuz yeri merkez alarak, belirli bir kilometre aralığı seçme ve bu aralıkta bulunan kullanıcılara ait profilleri görme imkanınız var.

Tabi ki uygulamada profil oluştururken yani kayıt aşamasında ve sonrasında birden çok fotoğraf yükleme imkanınız bulunmakta olup, kendinizi görsel açıdan tanıtabiliyorsunuz. Daha öncede belirttiğimiz gibi uygulamaya instagram hesabınızı ekleme seçeneği bulunduğu için, instagram’ınızda bulunan tüm görsel ve fotoğraflarınızın da uygulama içinde görülme şansı var.

Bakınız...!!!  Saptama Nedir?, Saptama Örnekleri Nelerdir?

Tinder İndir

Tinder uygulaması cep telefonu iso ve android kullanıcıları için erişim sağlamak da ve bilgisayardan Tinder web üzerinden erişim sağlaya bilirsiniz. Bilgisayardan erişim sağlamak için buraya tıklaya bilirsiniz.

Tinder uygulamasını Goole Play Store indir.
Tinder uygulamasını App Store indir

Bu makalemizde sizlere Tinder nedir? Tinder ne demek? ve Tinder nasıl kullanılır? sorularına cevaplar verdik. Diğer makalelerimize bakmayı unutmayın…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here