Priv Ne Demek? Priv Hesap Ne Demek?

97
0

Bu makalemizde sizlere priv konusunda bilgiler vereceğiz. Ayrıca piriv ne demek ve priv nedir sorularına cevap vereceğiz. En son olarak da priv hesap nerelerde kullanabileceğinizi açıklayacağız.

Priv Nedir?

Priv kelimesi “Private” sözcüğünün kısaltılmış halidir. Türkçede anlamları ise “özgün, özel, kişiye öz, topluma kapalı, müstakil” anlamına gelmektedir.

İnstagram son yıllarda oldukça popüler hale gelen bir uygulamadır. Etrafımızdaki hemen hemen herkes İnstagram kullanmaktadır. Genel amacı fotoğraf paylaşmak olan İnstagram, hikayeler kısmıyla da son yıllarda ön plana çıkmış ve kullanıcı sayısını önemli ölçüde arttırmıştır. Instagram kullananlar için akla gelen önemli sorulardan birisi de İnstagram priv ne demek sorusudur.

Priv Ne Demek

Bilindiği üzere Instagram’da birçok özellik bulunsa da en temeli hesabı gizli hale getirmektir. Bu gizli hesapları takip etmediğimiz taktirde paylaşımları da görememekteyiz. Ancak çoğu kişi takip etmediklerinin profilini de görmek istiyor.

Kilit simgesiyle karşılaşan kullanıcıların ise bu aşamada yapması gereken tek şey o hesaba takip isteği yollayıp kabul etmesini beklemektir. Ancak bu aşamadan sonra kullanıcı gizli hesap sahibi kişinin paylaşımlarına ve bilgilerine erişebilir.

Ayrıca Priv ne demek? Priv hesap ne demek? makalemizin yanında merak edeceğinizi düşündüğümüz Sayko nedir? ve Sayko ne demek? makalemizi de inceleye bilirsiniz.

Priv Hesap Nedir?

Gizli hesaba sahip kullanıcıların paylaşımlarına erişmek isteyenler priv nedir sorusunun cevabını öğrenmek ve farklı yollarla hesaba erişmek isteyebilir. Bahsedildiği gibi gizli hesaplar, işletme hesabı olmadıkça tamamen kullanıcının tercihine bırakılmıştır. Yani bir İnstagram kullanıcısı profilini herkesin görmesini istiyorsa açık hale getirebilir, paylaşımlarını gizleme seçeneğini kullanmayabilir.

Instagram kullanıcılarının en çok merak ettiği konulardan biri olan priv hesap nedir sorusunu ise kısaca gizli hesaplara verilen isim olarak açıklayabiliriz. Yani takip etmediğimiz bir kişinin profiline girdiğimizde kilit simgesi ve gizli hesap uyarısı alıyorsak o hesap priv hesap olarak değerlendirilir. Bu hesaplara erişim sağlamanın tek yolu takip isteği yollamaktır.

Bakınız...!!!  Lol Ne Demek? Lol Nedir?

Priv Hesap Nasıl Yapılır?

Instagram kullanıcıları ilk kez hesap açarken priv hesap olarak uygulamayı kullanabilmektedir. Ayrıca hesabı kullanmaya başladıktan sonra da herkese açık olarak açılan hesaplarını priv hesaba çevirip paylaşımlarını ve bilgilerini kendilerini takip etmeyen kullanıcılardan gizleyebilirler.

Çoğu kişi hesabını çeşitli nedenlerden dolayı gizli olarak kullanmaktadır. Birçok kullanıcı da hesabı gizli olan başka kullanıcıların profillerine çeşitli yöntemlerle girmeye çalışsa da gizli bir hesaba sahip kullanıcının paylaşımlarına erişmenin tek yolu takip etmektir.

Aksi taktirde, bu yöntemin dışında bilinmeyen uygulamalar veya yöntemler kullanıldığında hesap bilgileriniz çalınabilir. Bu aşamada İnstagram kullanıcıları gizli hesaplara erişme konusunda farklı yöntemlerde ısrarlı olmamalıdır.

Bu yazımızda sizlere priv konusunda bilgiler verdik. Ayrıca priv ne demek, priv hesap ne demek, priv nedir, priv hesap nedir ve instagram priv ne demek sorularına cevap verdik. Diğer makalelerimize bakmayı unutmayın…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here