Klavyede Kalp İşareti ( ♥ ) Nasıl yapılır?

140
0
kalp-isareti;kalp-simgesi;kalp-sembolü;kalp-sembolu;klavyede-kalp-isareti;kalp-isareti-klavyede

Bu yazımızda sizlere kalp işareti konusu hakkında bilgiler vereceğiz. Sosyal medya üzerinden beğendiğimiz resimlere yorum yapmak için veya bir ileti paylaşırken ya da sevgiliye gönderdiğimiz bir kalp sembolü çok önemli. Karşı tarafa sevgimizi belirtmek adına günümüzde insanların çokça kullandığı önemli bir konuyu anlatacağız.

Kalp İşareti ( ♥ ) Yazma ( Bilgisayar Klavyesi)

Kalp sembolü ( ♥ ) yazma normal şekilde klavyede tek bir tuşa basarak yazabildiğimiz bir karakter değildir. Ancak bu kısa yolu yok demek değildir. Daha çok aşıkların kullanacağı bu kalp işareti ( ♥ ) aşıkların vazgeçemeyeceği bir sembol diyebiliriz. Ama bunun için mutlaka tuş kombinasyonunu ya da bilgisayarın işaret bölümü kullanılmak zorunda değiliz. Çünkü Kalp işareti ( ♥ ) için klavyede tuş var.

Kalp işareti klavyede ( ♥ ) kısayolu

Kalp sembolü yazabilmek için Klavyenin üst kısmındaki rakamlardan değil sağ yan tarafta bulunan sayılar kullanılmalıdır. Diğer bir konu da Alt Gr tuşuna değil yalnızca Alt tuşunu basılmalısınız.

Bilgisayarınızın klavyesi ile kalp işareti ( ♥ ) yazmak için Alt tuşuna basılı tutarak Numlock tuşlarındaki 3 rakamına basmalısınız. Yani Alt+3 (Numlock) kombinasyon ile size kalp işaretini yazmanızı sağlar. Böylece Word, Excel, Powerpoint gibi programlarla birlikte Facebook, İnstagram, Twitter ve benzeri sosyal medya hesaplarında da Alt+3 tuşları ile kalp simgesini ( ♥ ) yazabilirsiniz.

Ayrıca Klavyede kalp simgesi ( ♥ ) nasıl yapılır? makalemizin yanında merak edeceğinizi düşündüğümüz Fotoğraf üzerine yazı yazma uygulamaları iOS ve Android makalemizi de incelemeyi unutmayın…

Kalp işareti kısayol oluşturma çeşitleri

Kalp simgesi ( ♥ ) yazmak için çeşitli yollar var. Bunlardan biri kolayca oluşturabileceğiniz bir diğeri ise daha çok programlama dilinde oluşturulan bir yöntem kullanarak yapılmaktadır.

Kalp işaretinin ( ♥ ) kısayolları ise şöyle;

– U+2665 (Unicode – ASCII kodu),

Bakınız...!!!  İban Numarası Nedir? Neyi İfade Eder? Kaç Hanelidir?

– Windows karakter eşlem,

Eğer bu kısayolu kullanmak istemiyorsanız o halde kullandığınız programın ya da Windows’un işaretler bölümünden bu işareti ( ♥ ) kopyalayarak yazı yazdığınız programa yapıştırmalısınız. Windows Başlat bölümüne girin Programlar > Windows Donatıları > Sistem Araçları > Karakter Eşlem’e girin. Karakter Eşlem içerisinde bulunan sembollerin içerisinden kalp şeklini bulun ve kopyalayın.

Bu makalemizde sizlere kalp simgesi, kalp işareti ve kalp sembolü bilgisayardan nasıl yapılır konusu hakkında bilgiler verdik. Diğer makalelerimiz bakmayı unutmayın…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here