Whatsapp Msgstore.Db.Crypt12 Dosyası Nasıl Açılır?

82
0

Bu makalemizi de sizlere Msgstore nedir ve whatsapp yedekleme dosyası olan crypt12 dosyası hakkında bilgiler vereceğiz. Ayrıca crypt12 dosyası nedir, crypt12 nasıl açılır ve msgstore.db.crypt12 nasıl açılır soruların cevaplayacağız.

Msgstore Db Crypt12

Msgstore nedir sorusunun cevabını kısaca anlatmak gerekirse, Whatsapp uygulamasında mesajların yedeklendiği dosya olarak anlatmak mümkündür. Whatsapp’ta konuşmalar veri tabanında yedeklenerek saklanmaktadır. Peki yedeklenen bu konuşmalar, yani msgstore.db.crypt12 okuma nasıl olmaktadır?

Akıllı telefonlarda mesajlaşmak için kullanılan Whatsapp uygulamasında veri tabanı dosyasına crypt12 denilmektedir. Mesajlaşma sırasında konuşmalar veri tabanında dosya şeklinde saklanmaktadır. Dolayısı ile crypt12 dosyasını açma ve okuma ya da diğer bir adı ile yedekleme işlemine girilerek görev tamamlanmaktadır.

Whatsapp Kullanılarak Crypt12 Nasıl Açılır?

Kullanılan eski Whatsapp sohbeti yapılarak geriye dönük tüm sohbetlerin okunması mümkün olmaktadır. Msgstore.db.crypt12 dosyası hem telefondan hem de bilgisayardan açılarak görülebilmektedir.

Whatsapp crypt12 Dosyası Bilgisayarda Nasıl Okunmaktadır?

Kullanıcılar yapmış oldukları sohbetleri genellikle Goole Drive’a yüklemektedir. Google Drive sohbetini yedeklemek isteyen kullanıcılara zaman aralıkları sorarak, (asla, aylık, günlük, haftalık gibi ) yedeklemeyi yapmaktadır. Bu sohbetlerin okunması için, crypt12 dosyası nasıl açılır sorusunun cevabının bilinmesi gerekmektedir.

Bu yedeklenen dosyaların okunması için bilgisayarda yapılması gerekenleri;

  • Dosyanın açılması için Whatsapp Wiewer dosyasının masa üstüne kurulması
  • Telefonun USB bağlantısını bilgisayara takılması
  • Bilgisayardan msgstore açma (crypt12 dosyasını açma) için Whatsapp kısmından klasöre girilmesi
  • Databases klasörü yardımı ile msgstore db crypt12 dosyasının bilgisayara kopyalanması şeklinde sıralamak mümkündür.

Bu şekilde crypt12 dosyası açma android telefonlardan bilgisayara yapılmış olmaktadır.

Whatsapp Crypt12 Msgstore Uygulamasının Android Telefonlardan Açılması

Whatsapp uygulaması android telefonlarda sıkça kullanılan bir mesajlaşma uygulamasıdır. Android telefonların uygulamaları içinde crypt12 dosyası desteklenmektedir. Dolayısı ile crypt12 dosyası telefondan nasıl açılır sorusunun cevabını bulmak çok kolay olmaktadır.

Bakınız...!!!  Fotoğraf Üzerine Yazı Yazma Uygulamaları İOS ve Adroid

Whatsapp’ta yapılan sohbetlerin bilgisayarlarda görüntülenebilmesi mümkün olmaktadır. Bilgisayarlarda görüntülenen sohbetleri txt, html, json dosyasına aktarılması gerekmektedir.

Crypt12 Dosyasının Bilgisayardan Görülmesi ve Önemi

Whatsapp kullanıcıları sohbetlerini daha sonra tekrar okumak için saklamaktadırlar. Bu sohbetleri bilgisayarda görmek ve okumak için kullanıcıların Whatsapp viewer yazılımının telefonlarında olması gerekmektedir. Bu yazılım sayesinde kullanıcılar, yazılımın gösterdiği adımları izleyerek sohbetlerini bilgisayardan görüp okuyabilmektedir.

Kullanıcılar Whatsapp uygulamasını kullandıkları zaman eskiye ait sohbetlerini msgstore.db.crypt12 dosyası sayesinde okuyabilmektedir. Bu durumun önemi ise, eskiye dönük önemli olaylar hakkında yardım alınabilmekte ya da önemli olan olaya ile ilgili yardıma ihtiyacı olanlara da bilgi verilebilmektedir.

Whatsapp Viewer Güvenilir Mi?

Whatsapp uygulamasının yedek dosyalarını açmak için kullanılan Whatsapp Viewer uygulaması uzun yıllardır kullanılmaktadır. Whatsapp Viewer milyonlarca kullanıcısı ile kolay kullanım sağlamaktadır. Bunun yanında crypt12 uzantıya sahip yedek dosyaları, kullanıcının özel ve profil bilgilerini içeriğinde bulundurmamaktadır. Sadece yedeklenen mesajlar görülmekte ve bu bağlamda hiç kimse crypt12 dosyası ile kötü amaçlı işler yapamamaktadır.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here