Puk Kodu Öğrenme (Turkcell, Vodafone, Türk Telekom)

120
0
puk-kodu;pin-kodu;puk-kodu-ogrenme;pin-kodu-ogrenme;turkcell-puk-kodu-ogrenme;türk-telekom-puk-kodu-ogrenme;vodafone-puk-kodu-ogrenme;puk-kodu-unuttum;puk-kodumu-unuttum;puk-kodu-degistirme

Bu makalemizde sizlere puk kodu veya pin kodu konusu hakkında bilgiler vereceğiz. Öncelikle ülkemizde bulunan gsm operatörleri olan Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone hatların nasıl puk kodu öğrenme konusunda yardımcı olacağız. Ayrıca pin kodu unuttum nasıl öğrenirim sorusunu cevaplayacağız.

Puk Kodu Öğrenme

Sim kartlarına verilmiş olan puk kodu genelde telefonu açmadan önce 3 kere şifreyi yanlış girdikten sonra devreye girer. Geçici olarak bloke olan sim kartınızı yeniden aktif hale getirmek için bu kod kullanılır. Bu kod 8 haneden oluşur. Eğer 10 defadan fazla hatalı giril yapılırsa kalıcı olarak sim kart bloke edilerek kullanım dışı olarak kapatılır. Bu durumda sim kart değişikliği gerekir. Peki, operatörlere göre puk kodu nasıl öğrenilir görelim.

Turkcell Puk Kodu Öğrenme

Turkcell operatörünü kullanan Turkcell’in İnternet sitesinden kodlarını kolay bir şekilde öğrenebilir. Bunu uygulamak için ilk olarak sitenin ana sayfasında yer alan bilgileri doldurmanız gerekecek.

Bunlar:

  • *Telefon numaranız.
  • *Türkcell şifreniz.

Bu iki işlemden sonra giriş yaptıktan sonra ana menüde en altta yer alan “İşlem Merkezi” bölümüne tıklayın. Karşınıza çıkacak sayfanın sol tarafında “Ayarlarım” kategorisine gelerek “Puk Numaram” bölümüne tıklayın.

Ardından puk kodunuzu Turkcell şifreniz ile giriş yaptıktan sonra Dijital Operatör Uygulaması kısmından öğrenmeniz için buraya tıklayın. Eğer Turkcell şifrenizi hatırlayamadıysanız, T.C. Kimlik Numarası veya sim kart numarası ile Turkcell puk kodu numarasını öğrenebilirsiniz.

Ayrıca bir diğer Turkcell puk kodu öğrenme yolu bizzat Turkcell mağazalarına giderek ya da 532’yi arayarak isminize kayıtlı olan hatların puk kodlarını öğrenebilirsiniz.

Ayrıca Pin kodu öğrenme konulu makalemizin yanında merak edeceğinizi düşündüğümüz Türk Telekom ödemeli arama nasıl yapılır? makalemizi de inceleye bilirsiniz.

Vodafone Puk Kodu Öğrenme

Vodafone kullanıcıları puk kodunu öğrenmeleri için Vodafone’un İnternet sitesinden gerçekleştirebilirler. Bunun için yapmanız gereken Vodafone’un sizlere verdiği Yanımda İnternet şifrenizi Hat Ayarlarım sayfasına girip puk kodu öğrenme Vodafone işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bakınız...!!!  Google Play Store Nasıl Güncellenir?

Eğer şifre almadıysanız veya unuttuysanız, S yazdıktan sonra 7000’e ücretsiz mesaj göndererek şifre talebinde bulunabilirsiniz. Bu talepten sonra internet sayfasına dönüş yaparak Vodafone puk kodu numaranızı öğrenebilirsiniz. Ayrıca önceden self servis şifresi aldıysanız farklı hat yardımıyla 7000’i arayarak puk kodunuzu öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom Puk Kodu Öğrenme

Türk Telekom operatörü müşterileri sim kart blokesinden sonra bu sorunu ortadan kaldırmak için puk kodu ögrenme Avea internet sitesinin sayfasına giriş yaparak kolayca öğrenebilirler. Hattınızdan interaktif kullanıcı ismi ve şifreniz ile www.avea.com.tr üzerinden online işlem İnternet adresine giriş yaparak ulaşabilirsiniz. Ayrıca hattınızdan 550’yi arayıp sesli yanım sistemi kullanarak puk bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Eğer interaktif şifreniz bulunmuyorsa güvenlik teyidinden geçtikten sonra da puk bilginizi alabilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda pin kodu unuttum ne yapmalıyım veya pin kodumu unuttum nasıl öğrenirim sorularını cevapladık. Pin kodu öğrenme yollarından bahsettik. Diğer mekalelerimize bakmayı unutmayın …

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here